Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēsturiskajā ēkā Pļaviņās nojauc padomju laika mantojumu

VĒSTURISKĀ ĒKA atbrīvota no piebūves. Foto no biedrības “Laime Saimē”

Stukmaņu muižas saimnieka barona fon Medema celtā Stukmaņu pomeranca darītavas ēka Daugavas ielā 43/45, Pļaviņās, beidzot atbrīvojusies no PSRS laiku mantojuma — caurlaides posteņa piebūves. Mums šī ēka vairāk gan saistās ar to, ka no 1925. gada līdz padomju armijas iebrukumam 1940. gadā, tur atradās Latgales divīzijas štābs. Tajā savas dienesta gaitas aizvadīja tādi militārie spīdekļi, kā ģenerālis R. Bangerskis, A. Krustiņš un K. Berķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrībā “Laime Saimē”, saņemot šo ēku bezatlīdzības lietošanā 2021. gadā, no toreizējās Pļaviņu novada domes, izvirzījām sev uzdevumu to atjaunot. Pirms ēkas nodošanas biedrībai, pašvaldība izstrādāja caurlaides posteņa piebūves nojaukšanas projektu, un kopš tā laika strādājām, lai piesaistītu līdzekļus šim mērķim. Tas gan diemžēl nesokas, kā vēlētos. Līdz Krievijas izraisītā kara Ukrainā sākumam iedzīvotāji vēl izrādīja interesi par mūsu izdotajām ziedojumu zīmēm, bet nu tā zudusi.

Neraugoties uz to, mums izdevies pavirzīties uz priekšu, un par to jāpateicas vietējiem uzņēmējiem! Šovasar, cik līdzekļi ļāva, uzlikts pagaidu jumts iekšpagalma ēkas daļai, kam kokmateriālus sarūpēja SIA “Vēri Z”, par ko personīgi esam pateicīgi Gundaram Zeipem. Pēc uzņēmuma “Tet” sagatavošanas darbiem, pārvietojot sakaru kabeli, SIA “Juniperus” un SIA “Greifer” nesavtīgi iesaistoties šī projekta īstenošanā, piebūve nojaukta. Tā ne tikai neiederējās ēkas arhitektūrā, bet arī būtiski traucēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes un SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” transporta kustībai, kā arī liedza pagalmā iebraukt lielākai tehnikai, kas būs nepieciešama turpmākiem ēkas atjaunošanas darbiem. Kā atzina komunālo pakalpojumu uzņēmuma vadītāja Santa Zālīte — beidzot tas ir noticis!

Biedrība “Laime Saimē” par bezatlīdzības palīdzības sniegšanu izsaka pateicību SIA “Juniperus” vadītājam Normundam Vingrim, darbu vadītājam Viktoram Dudaram, SIA “Greifer” vadītājam Raimondam Bricam, būvuzraugam Jurim Krauklim, “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” valdes loceklei Santai Zālītei, kura organizēja nobrauktuves izveidi un sniedz nelielu, bet regulāru atbalstu biedrībai. Izsakām pateicību arī tiem cilvēkiem, par kuru saziedotajiem līdzekļiem mēs vēl virzāmies uz priekšu. Biedrība aicina sabiedrību nepamest mūs vienatnē ar šo uzdevumu un sniegt finansiālu atbalstu, iegādājoties unikālās ziedojumu zīmes. 

Andris Zeps, biedrības “Laime saimē” valdes priekšsēdētājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.