Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Streiks varētu skart vismaz pusi Aizkraukles novada izglītības iestāžu

©Ketija Keita Krastiņa, F64

Tā kā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai pagaidām nav izdevies ar valdību rast kompromisu jautājumā par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu un citām prasībām, 19. septembrī, visticamāk, sāksies pedagogu beztermiņa streiks. Tam gatavojas arī Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Aizkraukles novada arodorganizācijas vadītāja Anta Zāģere informēja, ka līdz vakardienai, 12. septembrim, pieteikušies bija vismaz 250 streikotāju no 14 novada izglītības iestādēm, bet šos datus vēl precizēja.

— Informācija pamatā ir par iestādēm, kurās darbojas mūsu arodorganizācijas, un tās izveidotas apmēram pusē no visām novada skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm. Streikam gan pieteikusies arī viena iestāde, kurā nav arodorganizācijas. Tā ka ne visās iestādēs streikos, un arī dalībnieku skaits ir dažāds — lielākā daļa vai tikai atsevišķi pedagogi. Lielākais skaits ir vidusskolās, kur arī vairāk darbinieku, — saka Anta Zāģere.

Viņa atzīst, ka cerība mirst pēdējā un varbūt vēl kaut kas mainīsies uz pozitīvo pusi, jo ne arodbiedrība, ne pedagogi nevēlas streiku. Ja notiks, tas būs lielākais aizvadītajos gados Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par streika norisi arodorganizācija vienoti informēs izglītības iestāžu vadību, kas rīkosies tālāk. Viņu ziņā būs organizēt darbu un mācības protesta akcijas laikā, informēt par to vecākus.

Aizkraukles novada vidusskolā streikam pieteikušies 37 darbinieki. Iestādes direktors Aldis Labinskis skaidroja, ka ir pārrunāts, kā šajā laikā organizēt mācības. Streikojošos skolotājus, visticamāk, neviens neaizstās, un atsevišķas klases uz skolu nedosies, bet daļai samazināsies stundu skaits. Skolēnu vecākus par izmaiņām paredzēts informēt, kad būs zināms kas precīzāk.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” ar filiālēm “Bērziņš” un “Zīļuks” vadītājas pienākumu izpildītāja Līga Ostrovska vakar informēja, ka streikam pieteikušies daži “Jumīša” darbinieki. Ja tomēr būs nolemts sākt streiku, šis bērnudārzs tā laikā būs slēgts, jo darbu tur nevarēs nodrošināt. “Bērziņš” un “Zīļuks” darbu turpinās, bet neuzņems “Jumīša” audzēkņus, jo visiem to nodrošināt nav iespējams. Kā būs tālāk, grūti pateikt, jo visi gaida, ko lems šodien.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa atzina, ka situācija izglītības iestādēs ir dažāda.

— Neliela skola, kur ir maz darbinieku un kaut daļa streiko, visticamāk, būs slēgta. Savukārt iestādē, kur ir daudz darbinieku un apmēram puse vai lielākā daļa streikos, vadītājam sarežģītāk būs organizēt darbu, jo arodbiedrība aicina protesta laikā neaizvietot kolēģus, lai nezustu streika būtība, kā to norāda arodbiedrība — radīt neērtības, lai sabiedrība un lēmumu pieņēmēji aizdomātos par skolotāja darba vērtību. No otras puses, saprotu arī skolu direktorus, kuri raizējas par skolēniem, kuriem uz mācību iestādi jāatbrauc no tālākas vietas. Kur viņi paliks un kā nokļūs mājās, ja nenotiks visas stundas? Kā labāk rīkoties, viena ieteikuma nav, — saka Sarmīte Kļaviņa.

Viņa piebilda, ka pašvaldība ir pieņēmusi streika pieteikumu kā faktu un saglabās neitralitāti, nenostājoties vienā vai otrā pusē. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.