Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Starptautiskajā paldies dienā dusmas un bēdas iepūš balonā

STARPTAUTISKAJĀ PALDIES DIENĀ Pērses sākumskolas audzēkņi visas savas dusmas, bēdas un raizes pūta balonos un laida gaisā, atbrīvojoties no visa negatīvā, kas nospiež. Foto no D. Andersones albuma

11. janvāris — Starptautiskā paldies diena! Šajā dienā savas dusmas, bēdas un raizes Pērses sākumskolā likām nevis zem akmens, bet pūtām balonos un laidām gaisā, atbrīvojoties no visa negatīvā, kas nospiež mūs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc psihologu domām, cilvēki lieliski apzinās labas uzvedības nozīmi, tās nepieciešamību ikdienas dzīvē, bet lielākoties pateicība tiek pausta, neaizdomājoties par tās jēgu. Tomēr pateicības vārdiem ir maģiska iedarbība, ar to palīdzību cilvēki dāvina prieku cits citam un pauž uzmanību, bez kuras nevar dzīvot neviens. Psihologi ir pārliecināti, ka pateicības vārdi ir mutiski glāsti, kas spēj nomierināt un sasildīt. Galvenais, lai paldies tiktu teikts no visas sirds. Ne velti kopš seniem laikiem tautā eksistē ticējums — nedrīkst teikt paldies tajā mirklī, kad esi dusmīgs.

Kad dusmas izpūtām, laiks domāt par pozitīvām lietām un ar tām pateicībā piepildīt balonus. Mirkli vēlāk mēģinājām meklēt un atrast katrs savu laimi un secinājām: “Baloni ir kā laime. Neviens to neatradīs, ja meklēs tikai sev. Tomēr, ja visi rūpēsies viens par otru, katrs to atradīs daudz ātrāk.”

Latviešu valodā “paldies”, visticamāk, cēlies no vārdu salikuma “palīdzi, Dievs”, līdz ar to, katru reizi sakot kādam paldies, mēs vēlam viņam palīdzību no augstākiem spēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies skolotājai Madarai Jankalānei par aktivitātēm! Atgādinājums ikvienam — biežāk teikt paldies! 

Autors: Skolotāja Daiga Andersone

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.