Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Staburags” viesos Saeimā, tiekoties ar novadnieku deputātu Mārtiņu Daģi

Saeimas sēžu zāli daudzi bieži vien redzējuši televīzijā. Jau krietnu laiku tā būtiski atšķiras no ēkas pirmsākuma laikiem, kad šī telpa kalpoja ne tikai apspriedēm, bet arī dejām un saviesīgajai daļai. Tagad zāle ir tikai un vienīgi sēžu vajadzībām ar amfiteātra plānojumu. Televizora ekrānā zāle gan šķiet krietni lielāka un plašāka, bet klātienē tā gluži nav. Tomēr vietas pietiek visam parlamentam un sēžu apmeklētājiem. Par Saeimas ēku un tās darbu daudz zina stāstīt frakcijas “Jaunā Vienotība” vecākais konsultants, jurists Edgars Baldunčiks, kurš pavadīja mūs šajā ekskursijā. Kolēģiem pievienojās vēl viens frakcijas deputāts Dāvis Mārtiņš Daugavietis.
Saeimas sēdes joprojām ir atklātas, un, iepriekš piesakoties, tās var apmeklēt ikviens.
Kā jau minēju, arī tagad sēdes norisē viss ir piefiksēts, pat replikas no zāles, kas ir sava veida politiskās cīņas elements. Ja kāds runātājs “jāizgāž”, oponenti izmanto atrodamo informāciju, lai to pavēstītu publiski. Edgars Baldunčiks atzīst, ka, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijas parlamentā lielu cīniņu nav, ja vienīgi retu reizi kāds citu deputātu nosauc neglītākā vārdā. Katrā Saeimā gan ir pa kādam, kurš “izlec” vairāk, radot pārējo nepatiku, bet kopumā starp deputātiem valda koleģiālas savstarpējās attiecības.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.