Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sprādzienbīstamie noslēpumi un tēli

Amerikāņu rakstnieces Dženiferas Linnas Bārnsas grāmata jauniešiem “Mantojuma spēles”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā pasaulslaveno amerikāņu rakstnieces Dženiferas Linnas Bārnsas grāmatu jauniešiem “Mantojuma spēles”, kuras sprādzienbīstamie noslēpumi un lieliskie tēli uzrunājuši lasītājus jau vairāk nekā 20 valstīs. No angļu valodas tulkojusi Dace Andžāne.

Laipni lūgti “Mantojuma spēļu” pasaulē, kur nauda un ģimene stāv pāri visam un uzticēties nevar nevienam. Miljardiera Tobaiasa Hotorna māja glabā neskaitāmus rēbusus un noslēpumus. Un ne vienu vien salauztu sirdi. Vai tiešām tā tagad piederēs septiņpadsmit gadus vecajai Eiverijai? Ne tad, ja kāda teikšana būs vecā Hotorna mazdēliem.

“The New York Times” bestsellers, dažādu topu virsotnes sasniegusī grāmata, ir meistarīgu sižeta pavērsienu un bīstamu noslēpumu pilna. Kritiķu uzslavas “Mantojuma spēles” salīdzina ar daudzu iemīļoto filmu “Uz nažiem” (“Knives Out”) — arī te satiekas asprātīga galvenā varone un snobiska, samaitāta un, ļoti iespējams, uz slepkavību gatava ģimene. Drošībā te nav neviens. Arī tava sirds, ja tuvumā ir vairāki citi tik nežēlīgi (un) pievilcīgi potenciālie mantinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiverijai ir plāns nākotnei: izdzīvot vidusskolā un iegūt stipendiju studijām. Viss mainās brīdī, kad izrādās, ka viņa kļuvusi par pilnīga svešinieka, miljardiera Tobiasa Hotorna galveno mantinieci.

Lai mantojumu saņemtu, Eiverijai gadu jānodzīvo ekscentriskā vecā vīra muižā, kur katra istaba slēpj kādu noslēpumu. It kā ar to nepietiktu, turpat dzīvo arī Tobaiasa Hotorna ģimene, tostarp bagātnieka mazdēli: bīstami, ģeniāli un pievilcīgi, audzināti brīvi rīkoties ar naudu un cilvēkiem…

“Viss ir spēle, Eiverija Grembsa. Vienīgais, ko šajā dzīvē varam izvēlēties — vai spēlējam, lai uzvarētu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rakstniece Emīlija Lokhārta, grāmatas “Mēs bijām meļi” autore, “Mantojuma spēles” nodēvējusi par gada aizraujošāko grāmatu, savukārt mediju impērija ‘‘Buzzfeed’’ “Mantojuma spēles” raksturo: “Neiespējami nolikt malā!”.

Dženifera Linna Bārnsa ir pieredzējusi amerikāņu rakstniece un pasniedzēja Oklahomas Universitātē. Viņa studējusi kognitīvās zinātnes, psiholoģiju un psihiatriju, kā arī sarakstījusi vairāk nekā duci grāmatu jauniešiem.

“Mantojuma spēļu” sērija kļuvusi par sensāciju visā pasaulē, pēc grāmatu motīviem šobrīd ‘‘Amazon Studios’’ top lielbudžeta seriāls.

Tā būs lieliska, nervus kutinoša lasāmviela jauniešiem — un ne tikai. Grāmata kāreiz radīta baudīšanai karstās vasaras dienās, arī tad, ja sirdij tuvāki ir rudens vakari. Tā liks ar aizrautību sekot līdzi Eiverijas un Hotornu brāļu gaitām un, protams, katram pašam sev uzdot jautājumu: “Ja uz spēles būtu tāda bagātība, vai es iesaistītos mantojuma spēlēs?”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.