Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

SPF krēms, tā nozīme un priekšrocības

Mēs visi esam dzirdējuši, cik svarīgi ir lietot SPF krēmus un līdzekļus, lai aizsargātu ādu, bet vai zināt lietošanas nozīmības iemeslus un priekšrocības? Ādas viena no funkcijām ir organisma sargāšana no kaitīgā ultravioletā (UV) starojuma, tāpēc ir nepieciešams lietot sauļošanās aizsarglīdzekļus. Pat mākoņainās dienās saules stari spēj negatīvi ietekmēt ādu, kas laika gaitā var izraisīt ādas vēzi, krāsas izmaiņas un grumbas. Sejas krēms ar SPF ir īpaši svarīgs, jo mūsu sejas āda tiek nepārtraukti pakļauta UV staru iedarbībai un dažādiem ārējiem karinājumiem un faktoriem. Lai palīdzētu aizsargāt ādu, katru dienu nepieciešams uzklāt sauļošanās līdzekli gan ķermenim, gan sejai.

Samaziniet apdegumu risku

Nenoliedzami, ikviens dermatologs un veselības speciālists uzsver, cik svarīgi ir pasargāt mūsu ādu un lietot SPF līdzekļus ikdienā. Saules apdegumu ir ļoti viegli iegūt, atrodoties ārā bez aizsargkrēma pat mākoņainā laikā. Iegūts saules padegums ir ne tikai nepatīkams, bet var radīt nopietnas veselības problēmas, piemēram, ādas vēzi, dažādas ādas nepilnības un citas problēmas.

Novecošanas pazīmes

Ilgstoša ādas pakļaušana saulei bez SPF aizsarglīdzekļiem vai to lietošana nelielos daudzumos izraisa elastīna, kolagēna zudumus un ādas šūnu bojājumus. Ko tas nozīmē? Ar laiku tas izraisa priekšlaicīgas novecošanas pazīmes, piemēram, ādas krāsas izmaiņas (pleķi, kuri nepazūd, dažādas pigmentācijas un nevienmērīga krāsa), grumbas, smalkas līnijas un negatīvi ietekmē kopējo ādas izskatu. Šāda priekšlaicīga novecošana ir izplatīta tiem, kuri pavada daudz laika saulē un nelieto SPF aizsarglīdzekļus. Bieži vien šāda nepareiza prakse 20 gadu vecumā nozīmē, ka vecumā ap 40 gadiem āda izskatās daudz vecāka.

Ādas vēža risks

Ādas vēzis ir viens no izplatītākajiem visā pasaulē. Bet tas ir arī viens no vēža veidiem, kas ir pietiekami daudz pētīts, un to ir iespējams novērst un aizkavēt pavisam vienkārši, lietojot saules aizsargkrēmus, piemēram, no Bioderma. Drūmā statistika liecina, ka līdz 70 gadu vecumam katrs piektais cilvēks saslims ar ādas vēzi, kas ir ļoti liels skaits cilvēku. Šo skaitu var ļoti vienkārši samazināt, lietojot saules aizsarglīdzekļus.

Izmaiņas ādas krāsā

Ādas krāsas izmaiņas un nevienmērīga ādas krāsa ir ļoti spilgts piemērs tam, kāpēc jālieto SPF līdzekļi regulāri un ikvienam. Ja cilvēks gadiem ilgi nelieto nekādus aizsarglīdzekļus, tad tas ir neizbēgami, ka ātri vai vēlu parādīsies pleķi un dažādi plankumi. Lielai daļai cilvēku, kas ir vecuma grupā no 50 līdz 60 gadiem, ir dažādas ādas krāsas nepilnības, kas ir saistītas ar līdzekļu nelietošanu. SPF krēmi un saules aizsarglīdzekļi lielāku popularitāti ir guvuši tikai 21. gadsimtā, tāpēc pagājušā gadsimta cilvēkiem ir dažādas problēmas, jo viņi nelietoja saules aizsarglīdzekļus.

Iekaisumu samazināšana

Āda kļūst apsārtusi, sāpīga un iekaist, kad tā tiek pakļauta saules iedarbībai. Saules aizsargkrēmu lietošana katru dienu palīdz novērst kaitīgo staru radīto iekaisumu. Ja jums ir jutīga āda, tad nepieciešams piemeklēt sauļošanās līdzekli ar dabīgām sastāvdaļām.

Padomi SPF līdzekļu izvēlei

Sauļošanās līdzekļa izvēle var būt ļoti sarežģīta, ņemot vērā plašo piedāvājumu. Viena no svarīgākajām lietām, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties produktus, ir SPF līmenis, paturot prātā, ka SPF 30 vai augstāks nodrošinās, ka jūsu āda ir pilnībā aizsargāta pat mākoņainās dienās. Atcerieties vienmēr atkārtoti uzklāt sauļošanās līdzekli pēc peldēšanas vai dvieļa lietošanas un vienmēr izvēlieties produktu ar “plaša spektra” pārklājumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.