Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Spēku vētras pārvarēt! Jaunjelgavieši Sanita un Oskars: vienotības sajūta svētkos ir vissvarīgākā.

SARKANBALTSARKANAJAM MŪŽAM PLĪVOT! Jaunjelgavieši Sanita Bērziņa, Oskars Lācis un mazā Lelde.
Sandras Smonas foto

Sanita Bērziņa un Oskars Lācis ir dzimuši, auguši un kopā dzīves savijuši likteņupes Daugavas kreisajā krastā — Jaunjelgavā. Dzimtās vietas mīlestība un tās godāšana ir jaunjelgaviešu dāvana Latvijai tās dzimšanas dienā, kas izpaužas ik dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patriotismu nevar izskaidrot — tas jāsajūt

Novembra svētki jaunjelgaviešiem saistās ar izteiktu latviskumu un kopības sajūtu. Lāčplēša diena un 18. novembris tiek atzīmēts, ejot lāpu gājienā, kopā ar meitiņu Leldi tiek veidots svecīšu plosts, kas palaists Daugavas ūdeņos. “Meita ir tajā vecumā, kad vēlas zināt kaut ko vairāk par notiekošo. Ģimenē pārrunājam Lāčplēša dienas un Latvijas Republikas proklamēšanas dienas nozīmi, simbolus, vēsturi. Svarīgi ir ne tikai stāstīt, bet parādīt un iesaistīt svētku svinēšanā. Patriotismu nevar izskaidrot, tas jāsajūt,” saka Sanita Bērziņa.

“Ar gadiem arvien vairāk tiek novērtēts tradīciju spēks un nozīmīgums, vienotības sajūta svētkos ir vissvarīgākā,” teic Oskars un piebilst, ka tēvzemes mīlestību meitai māca dažādi — tostarp rūpējoties par zemi, kurā dzīvo. Bieži vien, nākot no bērnudārza, tēvs ar meitu uzlasa izmētāto taru. Tā atvase jau no mazotnes tiek mācīta mīlēt, rūpēties un nepiesārņot apkārtni.

Godā tautastērpu

Ģimenes neatņemama sirdslieta, bez kuras nav iedomājama viņu ikdiena, ir tautas dejas. Oskars un Sanita polku lec, kopš sevi atceras, tagad dejotprieku bauda arī abu atvase Lelde. Latviešu tautas dejas stiprina patriotismu, veicina saskaņu un stiprina sociālās saites. Uzvelkot tautastērpus un kāpjot uz skatuves, dejotājus vienmēr pārņem pacilājošas izjūtas. Pēdējais emocionāli spēcīgais pasākums bija uzvedums “Dziesma dejo. Deja skan.” Mežaparka estrādē. Vecākiem bija svarīgi, ka arī meita turpina ģimenes tradīcijas — godā tautastērpu un gūst emocijas, ko sniedz latviešu tautas dejas.

Ģimenes galva stāsta, ka šogad piedzīvotie satricinājumi — karš Ukrainā, politiskās nedienas, inflācija — atstājusi rūgtumu. Oskars atdala politiskos notikumus un to veidotājus no dzimtenes mīlestības. 104. dzimšanas dienā jaunjelgavieši Latvijai vēl stabilitāti, vienotību un spēku pārvarēt vētras!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.