Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Šodien turpinās iztiesāt Latvijas vēsturē vērienīgāko narkotiku kravas krimināllietu jeb tā dēvēto Kokneses kokaīna lietu

foto no Valsts policijas

Publiski pieejamā informācija tiesu kalendārā liecina, ka lietā apsūdzētie ir Agris Vaivods, Andris Elsts, Dainis Vaivods un Andrejs Davidko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar tiesas sniegto informāciju krimināllietā vairākas personas apsūdzētas par to, ka organizētas grupas sastāvā pārvietoja pāri Latvijas valsts robežai 1758 kilogramus kokaīna, paslēpjot to banānu kravā.

Jau ziņots, ka 2019.gada 8.janvārī Kokneses novadā kādā privātmājas teritorijā tika uzieta krava ar 42 kartona kastēm, kas tika sūtītas no Ekvadoras. Kastēs bija 2195 kokaīna briketes ar dažādiem logo – “TNT”, “Badboys”, “Gold” un ar delfīna attēlu.

Konfiscētā narkotiskā viela tika nodota ekspertīzei, kuras laikā noskaidrots, ka maisījumā kokaīna īpatsvars ir aptuveni 80%, kas nozīmē, ka tam ir ļoti augsta kvalitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kokaīna krava nav bijusi paredzēta Latvijas tirgum, bet gan Latvija izmantota kā tranzītvalsts, lai nogādātu kravu uz citām valstīm.

Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins iepriekš informēja, ka kravas vērtība varētu būt aptuveni 65 miljoni eiro. Pavairojot kokaīnu mazumtirdzniecībā, cena vairākkārt palielinās, līdz ar to mazumtirdzniecībā šādas kravas cena varētu “tuvoties miljardam” eiro.

Ekvadoras policijas mājaslapā izplatītajā paziņojumā teikts, ka Kokneses saimniecībā uzietās gandrīz divas tonnas kokaīna Eiropā ievestas, paslēptas kuģa konteinerā, kura pavaddokumentos bija norādīti pārtikas produkti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija šajā lietā izmeklēšanu pabeidza pagājušā gada jūlijā un lietu nodeva kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā pret piecām personām.

Lietā viena persona aizvien izsludināta meklēšanā.

TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka šajā lietā policija veikusi kratīšanu uzņēmējam Jānim Skrābānam piederošās kompānijas “JS Products” birojā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.