Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Šobrīd skolas nerada pietiekami kvalificētu darbaspēku

Saistībā ar izglītības reformu premjere sacīja, ka, tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem, kopējā atziņa ir — reforma jāvirza uz priekšu, jo bērniem vajadzīga kvalitatīvāka izglītība, kas savukārt nozīmē, ka attīstīsies ekonomika. Skaidrs, ka Latvijā nebūs lielas rūpnīcas, tāpēc daudz darba nebūs tā sauktajiem vienkāršajiem strādniekiem. Vienīgais attīstības ceļš, ir veidojot tā saucamos digitālos darbagaldus, ieviešot digitālās tehnoloģijas. Darbs nākotnē arvien vairāk balstīsies uz viedām ierīcēm, un ar tām strādāt varēs izglītoti darbinieki. Tas, ko šobrīd saka arī darba devēji — skolas nerada pietiekami kvalificētu darbaspēku. Tāpēc neatkarīgi no vietas, kur bērni mācās, viņiem jāsaņem laba izglītība. Pakāpeniski jāceļ algas skolotājiem, bet tas nozīmē, ka pieaugs prasības un skolotājiem savā starpa būs jākonkurē. Līdz ar to attīstīt varēs ne tikai mūziku, kultūru, bet arī inženierzinātnes. Tam nepieciešamas laboratorijas, speciāli iekārtotas klases, jārada konkurence bērnu starpā, lai viņiem rastos interese par šo tēmu. Izglītības reforma turpinās, neraugoties uz pašlaik iestājušos pauzi. Tā saistīta ar finansiāliem izdevumiem. Šī reforma ir dārga, bet pašlaik jādomā, kā nākamajā gadā pacelt skolotāju algu minimālo likmi. Pirmās prognozes par valsts budžeta pildīšanos nav pozitīvas, bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļa pildās labi. Kad būs apjaustas budžeta aprises, varēs lemt par to, vai skolu reformu līdz galam īstenos šogad vai nākamajā gadā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.