Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Smaržu pasaules vilinājums

Lai arī Aelitas Lubertes darba dzīve saistīta ar skaitļiem, to nevarētu teikt par viņas hobijiem. Aprīlī Aizkraukles bibliotēkas lasītavā bija skatāma Aelitas smaržu pudelīšu kolekcija izstādē “Smaržu pasaules vilinājums”.
Iesaistītas divas maņas
Sarunā Aelita pastāsta, ka interese par smaržām radusies jau senāk. Sociālisma laikos, ja izdevās tikt pie tādām mūsu pašu “Dzintara” ražotajām smaržām, kā, piemēram, “Burve”, tad jau bija laime.
“Šajā hobijā iesaistītas divas maņas — oža, kas liek sajust aromātu, kā arī redze, jo skatoties novērtē pudelīti,” teic Aelita. Turot rokā pudelīti, lūkojot tās dizainu, tā ir gluži kā mazs mākslas darbs, žēl bija tā vienkārši izmest. Nu, lai vēl pastāv, tā allaž nodomājusi un nolikusi malā. Tas bijis pirms gadiem desmit. Viena, otra, trešā — tā sākusies kolekcija, pat īsti nedomājot par to. Patlaban arī tiek domāts, tieši kur šo kolekciju varētu izvietot, pagaidām tai vieta vēl nav rasta. Šī kolekcija ir ļoti personīga, jo neviens eksemplārs nav meklēts no malas, tā papildināta tikai ar ģimenes locekļu — vīra un vedeklas — izlietotajām parfīmu pudelītēm. Aelita novērojusi, ka dārgāko aromātu pudelītes ir samērā askētiskas, savukārt lētāko — krāsainas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.