Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sludinājumos par mājas dzīvnieku atsavināšanu būs jānorāda svarīgākā informācija par dzīvnieka izcelsmi un veselību

Valdība otrdien, 28. maijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par mājas (istabas) dzīvnieka atsavināšanu*, nosakot obligāto norādāmo informāciju sludinājumā, kurā piedāvā atsavināšanai suni, kaķi un mājas (istabas) sesku. Nosacījums par obligāto norādāmo informāciju sludinājumā nepieciešams, lai uzlabotu mājas (istabas) dzīvnieku labturību un aizsardzību to atsavināšanas laikā, nodrošinātu dzīvnieku izsekojamību, lai aizsargātu potenciālos dzīvnieku pircējus un mazinātu ēnu ekonomiku dzīvnieku tirdzniecībā valstī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredz minimālo vecumu, kādā mājas (istabas) dzīvnieku var atsavināt. Piemēram, suni var atsavināt ne ātrāk kā no astoņu nedēļu vecuma, bet kaķi – ne ātrā kā pēc 12 nedēļu vecuma sasniegšanas. Noteiktas arī prasības, ka nedrīkst atsavināt dzīvnieku ar ektoparazītiem, kā arī noteiktas papildus prasības mājas (istabas) dzīvnieku ar hroniskām slimībām, kroplībām vai patoloģijām atsavināšanai. Šādos gadījumos nākamais dzīvnieka īpašnieks rakstveidā jāinformē par mājas (istabas) dzīvnieka veselības stāvokli.

Mājas (istabas) dzīvnieks atsavināms citam īpašniekam, to nododot kopā ar dokumentiem, piemēram suni vai kaķi nodod kopā ar mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai dažos gadījumos – ar vakcinācijas apliecību. Atsevišķos gadījumos, atsavinot dzīvnieku, ir nepieciešama praktizējoša veterinārārsta izsniegta izziņa par mājas (istabas) dzīvnieka veselības stāvokli, piemēram atsavinot dzīvnieku specializētai tirdzniecības vietai. Atgādinām, ka pircēja interesēs ir iegādāties dzīvnieku, noformējot dokumentu, kas apliecina dzīvnieka atsavināšanas faktu. Dokumenta veids tiek izvēlēts atkarībā no katra individuālā gadījuma: tas var būt pirkšanas un pārdošanas līgums, kvīts, čeks, adopcijas līgums vai cits darījuma dokuments.

Sludinājumā par suņa, kaķa vai mājas (istabas) seska piedāvāšanu atsavināšanai obligāti jāsniedz informācija par:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1) dzīvnieka dzimšanas datumu vai vecumu;

2) dzīvnieka šķirni, kuru drīkst norādīt tikai tiem dzīvniekiem, kuru ciltsrakstus izdevusi Lauksaimniecības datu centrā reģistrēta šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācija, norādot arī tās nosaukumu un tās sastāvā esošās audzētavas vai audzētāja nosaukumu un dzīvnieka ciltsrakstu numuru, pārējiem dzīvniekiem norāda, ka mājas (istabas) dzīvnieks ir bezšķirnes;

3) dzīvnieka izcelsmes valsti;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4) dzīvnieka veselības stāvokli – jānorāda īsa informācija par mājas (istabas) dzīvnieka hroniskajām slimībām, kroplībām vai patoloģijām, ja tādas ir;

5) dzīvnieka mikroshēmas numuru.

Sludinājumu ir atļauts izvietot arī, pirms mājas (istabas) dzīvnieks ir sasniedzis to atsavināšanas vecumu. Šajā gadījumā jānorāda arī datums, no kura būs iespējams atsavināt attiecīgo mājas (istabas) dzīvnieku, un dzīvnieka mikroshēmas numura un ciltsrakstu numura vietā jānorāda tā mātes mikroshēmas numurs un ciltsrakstu numurs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi “Mājas (istabas) dzīvnieka atsavināšanas noteikumi” stāsies spēkā 2024. gada 1. jūlijā un tiks publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

* Mājas (istabas) dzīvnieka atsavināšana ietver dzīvnieku pārdošanu, pirkšanu, atdošanu, dāvināšanu, iegūšanu vai jebkuru citu darbību, ar kuru tiek gūta vai negūta peļņa un pēc kuras mainās dzīvnieka īpašnieks. Mājas (istabas) dzīvnieks ir dzīvnieks, kuru cilvēks tur savam priekam, piemēram suns, kaķis, kāmis, dekoratīvās zivtiņas vai papagailis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.