Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīverus pārņem pēdējo gadu vērienīgākie plūdi

Redakcijai piezvanīja kāda skrīveriete no Lakstīgalu ielas. Nokrišņu radītie ūdeņi pagājušajā nedēļā bija appludinājuši viņas pagalmu, neatlaidīga tērce bija izcīnījusi ceļu līdz pagrabam un draudēja tur veikt lielus postījumus. Izbraucot cauri Skrīveriem, secinājām, ka arī citās vietās ielas un pagalmi pārvērtušies mazajā Venēcijā — ūdens sniedzās līdz daudzu namu durvīm.
Palu ūdeņi aprij pagalmu
Pirmā nelaimi vēstošā pieredze Lakstīgalu ielā dzīvojošajai skrīverietei bija vasaras lietavu laikā — jau tad pagalmā uzkrājās ūdens. Skrīverietes māja atrodas ielas lēzenākajā vietā, tādēļ šeit nonāca vairums ielas ūdeņu. Plūdi, kādos sievietes ģimene pamodās ceturtdienas agrā rītā, bija biedējoši. Zem ūdens atradās viss pagalms, sausām kājām nebija iespējams ieiet pat šķūnī. Visu, kas glābjams, ģimene centās pacelt augstāk, sausumā. Spēcīga tērce, gluži kā neliels strautiņš, izlauzās cauri visam pagalmam un atrada ceļu uz mājas pagrabu. Lieli postījumi draudēja apkures katlam, no kura ūdens bija centimetra attālumā, līdz mājinieki ievēroja draudus. Cīņa ar plūdiem sākās pulksten 6 rītā. Sieviete piezvanīja pagasta pārvaldes vadībai, sazinājās arī ar Aizkraukles novada domi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.