Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveru “Ziedugravās” plāno pārbūvēt kotedžu namiņus

Sarunas par konkrētiem darbiem. ASV un SAC “Ziedugravas” pārstāvju tikšanās šogad novembrī.
Foto no no skrīveri.lv

Pirms diviem gadiem Skrīveru sociālās aprūpes centrs (SAC) “Ziedugravas” sāka sadarbību ar  ASV Bruņoto spēku pavēlniecību Eiropā un iesaistījās projektā “Humanitarian Assistance” (Humanitārā palīdzība). Šogad bruņoto spēku pārstāvji tikās ar SAC vadību, lai pārrunātu konkrētu projekta realizāciju. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Humanitārās palīdzības projekts paredz līdzekļu piešķiršanu sabiedrisko objektu — bērnunamu, senioru centru, ugunsdzēsēju depo, ātrās palīdzības dispečeru centru un neatliekamās medicīniskās palīdzības centru — rekonstrukcijai un renovācijai. Projektu īsteno ASV armijas Inženieru korpuss sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem. 

SAC direktore Diāna Bebre-Kondrāte teic, ka viens no noteikumiem, sākot projektu, ir nepieciešamais apliecinājums no pašvaldības par to, ka ēkas un zeme, kur izvietots SAC “Ziedugravas”, ir pašvaldības īpašums un tā nodrošinās  būvuzraudzību un atjaunoto ēku vai citu projektā veikto remontdarbu uzturēšanu par pašvaldības vai tās iestādes līdzekļiem. Tādu apliecinājumu Skrīveru novada dome deva 2020. gada aprīlī.

Pašlaik vēl nav precizēta summa un konkrēti darbi, kādus projektā veiks, bet zināms, ka tas skars četru kotedžas tipa namiņu atjaunošanu. Namiņi celti pagājušā gadsimta 60. un 70. gados, un līdz šim par saviem līdzekļiem SAC vienai no tām nomainījis jumtu. Diāna Bebre-Kondrāte stāsta, ka divu nākamo mēnešu laikā ASV puse veiks vairāku projekta realizācijas variantu analīzi, bet jau tagad zināms, ka tās būs  vairāku desmitu tūkstošu eiro investīcijas. Viens no variantiem paredz pilnīgu kotedžu atjaunošanu līdz pat to nomaiņai. Tas nozīmē, ka nojauktu trīs esošās kotedžas un to vietā uzceltu trīs jaunas moduļu mājas. Cits variants  — kapitāli remontēt esošās, kas nozīmē mājiņas pilnībā izjaukt no iekšpuses, atstāt tikai karkasu un iekšpusi izbūvēt no jauna. Spēkā arī variants, kas iekļauj trīs kotedžu remontu un pacēlāja ierīkošanu ar demenci slimo pacientu nodaļā un jaunas ventilācijas izbūvi SAC virtuvē. SAC direktore teic, ka šajā projektā nav nepieciešams līdzfinansējums. Pašvaldībai jāsedz būvuzraudzības izmaksas, kas atkarībā no kopējās projekta summas ir 2% līdz 3%. 

Kāpēc ASV bruņoto spēku struktūras ieinteresējušās par šādu palīdzību “Ziedugravām”? Diāna Bebre-Kondrāte saka,  vienai no centra klientēm tuviniece no kolēģiem uzzinājusi un informējusi “Ziedugravas” par šāda finansējuma iespējām. Kā zināms, pirms sešiem gadiem tāds projekts tika īstenots Naukšēnu bērnunamam par 167 tūkstošiem eiro. Līdzīgu projektu plānots veikt arī Kokneses puses Iršu pagastā, kur darbojas ģimenes atbalsta centrs ‘‘Dzeguzīte” un pieaugušo sociālās aprūpes nodaļa. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.