Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveru “Putnukalns” allaž radošajā nemierā. Tautas tradīcijas ienes mūsdienu dzīvē

Stāstījumu, kā izveidota tekstilstudija Skrīveros, Baiba Vaivare sāk ar to, ka viņa daudzus gadus iekārtojusi Dziesmu svētku tautas lietišķās mākslas izstādes. Pirms izstādēm tiek braukāts pa visu Latviju un atlasīti darbi. Baibai bija skumji, ka viņas dzimtajiem Skrīveriem jābrauc garām, jo te ar tekstilu nenodarbojās. Taču viņa saņēmās un devās pie kultūras nama direktores Baibas Dronkas ar priekšlikumu. “Man gribējās, lai komisija piestāj arī Skrīveros,” teic tekstilmāksliniece.
Tā arī tika izveidota tekstilstudija. Sākotnēji rokdarbnieces darbojās kultūras nama vestibilā, pamazām tika iegūtas savas telpas un statuss. Par tapušajiem darbiem atgādina izstādes. Pirmo nosauca par “Pavasari”. Nākamajā gadā bija “Otrais pavasaris”, tad trešais, ceturtais utt. Šopavasar jau 15. “Tā mēs katru jaunu pavasari svinam ar “Putnukalna” izstādi,” teic Baiba. Un jau uz pāris Dziesmu svētku lielajām izstādēm aizceļojuši arī skrīveriešu darinājumi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.