Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveriete Santa Kalēja ar lepnumu var nest pasaulē pašas darinājumu

Pēdējos gados, sākoties jūnijam, Santa tiek uzmeklēta vēl viena sava talanta dēļ. Viņa šuj tautiskus brunčus, kas ļoti iederas svētkos. Kā gan sākās brunču stāsts? “Pirms gadiem četriem redzēju tādus internetā. Iedomājos — cik forši būtu, ja varētu sev tādus uzšūt! Bet šujmašīnas ir samērā dārgas, un tā arī paliku ar savu vēlmi.
Sākās kovids. Tad arī noķēru biznesa ideju — varētu šūt maskas! Toreiz tādas bija pieļaujamas. Mana omīte (mammas mamma) šuvusi, bet vecmāmiņa (tēta mamma) ir šuvēja. Ar omīti par to sākām runāt, un viņa man uzdāvināja šujmašīnu. Sāku ar maskām, pēc tam pievērsos pirkumu maisiņu šūšanai. Visu apguvu pašmācībā, kaut vēlos kursos apgūt piegrieztņu konstruēšanu, un tā nonācu līdz brunčiem. Kāpēc nepamēģināt? Pamēģināšu! Pērn sāku. Pusotras nedēļas laikā sašuvu deviņus brunčus. Strādāju dienu un nakti, bet bija forši, man patika. Šogad ir otrais gads, pieprasījums ir, līdz šim bez mega steigas,” teic Jāņu dienas jubilāre par savu vaļasprieku, kas liek iespringt jau jūnijā un nedēļu pirms Līgosvētkiem strādāt arī naktīs. Pēc saulgriežiem līdz nākamajam gadam varēs atslābt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.