Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolotāji dalās pieredzē. Interesanti vērot un novērtēt kolēģu darbu

TIEKAS KOLĒĢI no piecām dažādām skolām. Foto no Aizkraukles novada vidusskolas

Aizkraukles novada vidusskolā notika kārtējā draugu tikšanās — uzņemti viesi no Līvānu, Mārupes, Olaines un Juglas vidusskolām, kuru skolotāji gan paši vadīja, gan vēroja mācību stundas. Šoreiz pieredzē dalījās datorikas un sākumskolas skolotāji, kā arī skolu vadība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadarbības pasākums, kura moto “Paliec savās skolotāja kurpēs, tik iekāp cita rudzupuķu pļavā!”, sācies pirms vairākiem gadiem. Tā mērķis ir gūt pieredzi no kolēģiem, un pašam iejusties otra darba vidē. Viesojoties ik reizi citā skolā, skolotāji piedalās un pēc tam arī vada konkrētā priekšmeta mācību stundas. Pārējie kolēģi to vēro, pēc tam analizē un savstarpēji bagātinās pieredzē.

Sākumskolas posmā 3.a un 3.b klasē atklātās stundas vadīja Aizkraukles novada vidusskolas skolotājas Ligita Veļčinska un Daiga Grava, kā arī četri viesskolotāji. Arī datorikā 7. un 8. klašu priekšā stājās četri skolotāji no citām skolām, bet atklāto stundu 7.d klasē vadīja Aizkraukles novada vidusskolas skolotāja Oļesja Beļajeva.

DATORIKAS stunda

Direktora vietniece un datorikas skolotāja Aija Romanovska pastāstīja, ka viesiem bija sagatavota piepildīta diena ar mācību stundu pieredzi, erudīcijas spēli un sarunām. Viņa atzina, ka interesanti bija vērot kolēģu darbu, kā ar savu personību katrs aizrauj skolēnus, mācot datoriku, kas nav vienkāršs priekšmets, bet interesants gan. Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietniece Ilga Kravale atzina, ka iepriekš apmeklētas arī citas sadraudzības skolas, un tie vienmēr bijuši interesanti pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Protams, ir satraukums, kad viss jānoorganizē un jāvada atklātās stundas, bet noslēgumā ir gandarījums. Arī tikšanās un sarunas ar kolēģiem ir vērtīgas. Prieks bija par mūsu skolēniem, kuri tik atsaucīgi sadarbojās ar viesu skolotājiem, un no viņiem arī saņēmām tikai labas atsauksmes. Kopumā produktīva diena, kas parādīja, ka mūsu skolā ir tikpat labi skolotāji, kā citviet, — teica Ilga Kravale.

Tā kā pasākuma moto autore ir Līvānu 1. vidusskolas direktora vietniece Inese Magdaļenoka, pasākumā iesaistītie skolotāji saņēma stikla rudzupuķi, kas gatavota Līvānos.

Šādas tikšanās notikušas visās piecās sadarbības skolās, un Aizkraukles novada vidusskolā “cita kurpēs” iepriekš iekāpa gan matemātikas, gan latviešu valodas un literatūras skolotāji. Mācību iestādes direktors Aldis Labinskis atzina, ka tā bijusi laba iespēja tikties ar kolēģiem, pārrunāt aktuālāko izglītības jomā, nākotnes ieceres, smelties pieredzi gan pašiem, gan skolēniem. Visi mācību priekšmeti tagad jau aptverti, un nākotnē jāmeklē jauns pasākuma formāts, bet iesāktā sadarbība turpināsies. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.