Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolēnus visvairāk ieinteresē represēto pieredzes stāsti

Pagātni saista ar tagadnes notikumiem Ukrainā
1941. gada 14. jūnijā no Latvijas uz Sibīriju deportēja vairāk nekā 15 400 Latvijas pilsoņu, tajā skaitā arī no Aizkraukles novada. Daudzi izsūtītie, kuri no Sibīrijas atgriezās, tagad jau ir mūžībā. Skolēniem par vēstures notikumiem stāsta skolotāji, cenšoties uzturēt dzīvu mūsu vēsturisko atmiņu un mudinot piedalīties dažādos radošajos konkursos.
Prozā un dzejā 66 darbi
Piemiņai un atgādinājumam par mūsu vēstures skaudrajiem faktiem atmiņas par to laiku ir iedzīvinātas grāmatās un dokumentālajās filmās. Vietnē sibirijasberni.lv apkopota informācija par izsūtīšanu uz Sibīriju 1941. un 1949. gadā, ievietots pārskats par izdotajām grāmatām un dokumentālajām filmām. Pirmā dokumentālā filma par Sibīriju iznāca vairāk nekā pirms 20 gadiem.
Komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni” allaž rīko pasākumus skolēniem, lai atmiņu par notikušo uzturētu mūžam dzīvu. Šogad tas organizēja sacerējumu konkursu skolēniem “Sibīrijas bērni 1941/1949 — trimdas bērni 1944” un zīmējumu konkursu skolēniem “Sibīrijas bērni 1941/1949”, lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijas vēsturei, 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta vardarbīgajām un nelikumīgajām piespiedu izsūtīšanām uz Sibīriju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.