Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolēniem sāksies eksāmenu laiks

Ilustrācija no canva.com

No 15. maija sākas eksāmenu laiks vidusskolu beidzējiem, bet pamatskolēni tos sāks kārtot mēneša izskaņā. Šis ir gads, kad izmaiņas eksāmenu norisē ir abos izglītības posmos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai iegūtu apliecību par pamatizglītību, 9. klases skolēniem jākārto trīs eksāmeni — latviešu valodā, matemātikā un vienā svešvalodā (angļu, vācu, franču) pēc izvēles. Turklāt šogad eksāmeni pirmo reizi būs centralizētie. Pirmais būs kādā no svešvalodām no 24. līdz 26. maijam, latviešu valodā — no 29. maija līdz 2. jūnijam, matemātikā — 6. jūnijā. Eksāmens 9. klasē būs nokārtots, ja vērtējumā iegūti vismaz 10 procenti.

Daudz pārmaiņu arī 12. klases skolēniem. Šogad vidusskolu beidz jaunieši, kuri 10. klasi sāka ar jaunu mācību programmu — kompetenču pieejā balstītu mācību saturu, kas pakāpeniski ieviests arī pārējos klašu posmos. Vidusskolās izveidoti tā saucamie mācību priekšmetu izvēļu grozi, zināšanu apguvei trīs mācību satura līmeņos — vispārīgajā, optimālajā un augstākajā. Tam pakārtoti arī eksāmeni, kas būs gan optimālajā, gan augstākajā mācību satura apguves līmenī.

Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, skolēniem jākārto trīs centralizētie eksāmeni vismaz optimālajā mācību satura apguves līmenī latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā (angļu, vācu vai franču), kā arī vismaz divi centralizētie eksāmeni augstākajā mācību satura apguves līmenī, un tie var būt arī iepriekš minētajos mācību kursos. Centralizētos eksāmenus optimālajā līmenī pamata mācību priekšmetos var kārtot arī 11. klases skolēni, ko šogad daudzi arī darīs. Attiecīgajā mācību gadā eksāmenu drīkst kārtot tikai vienā līmenī — vispārīgajā, optimālajā vai augstākajā. Arī vidusskolēniem vērtējumam eksāmenā jābūt vismaz 10 procentiem, lai tas būtu nokārtots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augstākā līmeņa eksāmenus programmēšanā, ģeogrāfijā, kultūrā un mākslā šogad nodrošinās digitāli.

Eksāmenu sesija vidusskolēniem noslēgsies 19. jūnijā, bet valsts pārbaudījumu sertifikāti būs pieejami 11. jūlijā, un šogad pirmo reizi tie būs elektroniskā formātā. Sertifikāti par pamatizglītību būs 21. jūnijā, bet tiem, kuri centralizētos eksāmenus kārtos papildu termiņā — no 30. jūnija pamatizglītībā un no 11. jūlija vidējā izglītībā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.