Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolēni viesojas Ādažu poligonā. Tik ļoti patika, ka negribēja braukt prom.

LIELISKA EKSKURSIJA! Pie tanka Maksims Svarups (pirmais no kreisās), Renāts Kuročkins un Krišjānis Sadovskis. Innas Grahovskas foto

Plānojot skolēnu rudens ekskursijas, Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde aicināja skolēnus pieteikties “Skolēnu dienai” un apmeklēt Ādažu militārās bāzes poligona teritoriju. Šo iespēju izmantoja aptuveni 600 skolēnu, tostarp 40 no Aizkraukles novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekskursijā uz poligonu devās 24 jaunsargi (pārsvarā aizkrauklieši, četri — skrīverieši un viens koknesietis), Aizkraukles novada vidusskolas 4. — 10. klases skolas aktīvisti un pašpārvaldes jaunieši.

Skolēni satika sabiedroto un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīrus un zemessargus, apskatīja militāro tehniku un saņēma atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

“Skolēni varēja ielīst ikvienā militārajā transportlīdzeklī, visu ļāva pataustīt un izpētīt. Grozīt lielgabalus, runāt mikrofonā, izpētīt mediķu somu un aprīkojumu, izmēģināt nestuves. Tāpat uz vietas bija kinologs. Sabiedroto un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri un zemessargi atbildēja uz visiem bērnu uzdotajiem jautājumiem. Informatīvajā stendā stāstīja par jaunsardzi, atbildot uz jautājumiem, varēja nopelnīt balviņas — blociņus, pildspalvas un piespraudes. Karavīri un zemessargi bija labestīgi un atsaucīgi. Skolēniem ļoti patika kanādieši, kas dalīja savas valsts karodziņus. Bērniem brauciens bija fantastiska pieredze, visiem patika. Vienu zēnu ar grūtībām iedabūjām autobusā, viņam tik ļoti patika, ka negribēja braukt prom.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā bija arī iespēja pārbaudīt un praksē izmantot angļu valodas zināšanas,” stāsta Inna Grahovska, Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.