Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolēni lasa, bet neizprot izlasīto

Skolēni lasa, bet neizprot izlasīto. Tāpat ir pasliktinājies vārdu krājums un vārdu izpratne. Senāk bērni lasīja labprāt un līdz ar to viņiem bija plašāks vārdu krājums. Šobrīd tas ir ļoti sašaurinājies. Tagad, lasot tekstu, daudzus vārdus nesaprot, līdz ar to neizprot visu tekstu. Uztver tikai galveno domu, neuztverot nianses. Agrāk bija tā, ka klasē izlasījām pāris pasakas, un vēlāk viņi devās uz bibliotēku, ņēma grāmatu un lasīja tālāk. Šobrīd ieinteresēt ir ļoti grūti. Uz bibliotēku aiziet tikai daži. Līdz ar to šie bērni vārdu jēgu neizpratīs. Mūsdienās ir pieejamas e-grāmatas, kuras varētu lasīt telefonā, bet viņi to vietā izvēlas spēlēt spēles. Arī mācību stundas laikā kopīgi lasījām “Lāčplēsi” e-grāmatā, un uzdevums bija pabeigt lasīt mājās. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.