Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Šķiroto atkritumu laukums Pļaviņās varētu būt, bet ne tik drīz

Ilustratīvs attēls no ecobaltiavide.lv

“Beidzot arī Pļaviņās sagaidījām konteinerus apģērbam un apaviem, kas jau sen bija citās vietās. Tikai — vai tiem ir izvēlēta īstā vieta, tāpat kā līdzās esošajiem konteineriem citiem šķirotajiem atkritumu veidiem pie Stacijas laukuma? Tie visi izvietoti automašīnu stāvlaukuma malā aiz pieturvietām. Ja kāds piebrauc, lai izkrautu atkritumu maisus, stāvlaukumā neviens cits nevar iebraukt, ne izbraukt. Konteineri tagad arī stāv zālienā un bieži vien ir pārpildīti. Jau iepriekš Pļaviņās, Dolomīta ielā, bija paredzēts veidot atkritumu šķirošanas laukumu. Vai pļaviņieši to sagaidīs?” — “Staburagu” uzrunāja kāds lasītājs (vārds un uzvārds zināms — red.).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par vietas izvēli Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis informēja, ka konteineri tur atradās jau iepriekš. Grūti tiem atrast citu piemērotu vietu pilsētas centrā, bet, ja tos pārvietotu, cilvēki atkal būtu neapmierināti, ka nav ērti sasniedzami. Iedzīvotāji tos aktīvi izmanto, redzot, cik ātri tie pildās. Turklāt šī vieta atrodas novērošanas kameru zonā, kas arī ir svarīgi, lai novērstu nekārtības.

— Ikviens var izmantot šķiroto atkritumu konteinerus jebkurā publiski izmantojamā vietā, arī pie daudzdzīvokļu mājām. Atkarībā no tā, kur tuvāk un ērtāk. Tas, kādus šķirotos atkritumus pieņem, atkarīgs no atkritumu apsaimniekotāja. Pļaviņās tas ir “Eco Baltia vide”, kas nesen sāka strādāt un paplašina iespējas. Šķiroto atkritumu laukums ir paredzēts, un, iespējams, tas varētu atrasties Baseina ielā, bet tas noteikti nebūs tuvākajā laikā, jo nav vienkārši tādu izveidot. Nepieciešama projektēšana un izbūve, jo šādiem laukumiem ir savas vides prasības, arī darbinieks, kas uzrauga kārtību. Mums jau ir negatīva pieredze ar laukumu, kur iedzīvotāji varēja vest lapas, zarus un citus dārza bioloģiskos atkritumus. Sākumā viss bija labi, bet tad tur sāka izmest arī dažādus sadzīves atkritumus, plastmasas maisiņus. Kur nav klāt cilvēka, drīz vien ir nekārtība. Koku un krūmu zarus arī šobrīd iedzīvotāji var vest pie pilsētas komunālā uzņēmuma katlumājas Rīgas ielā šķeldošanai, — skaidroja Andris Ambainis.

Šobrīd Pļaviņu apvienībā SIA “Eco Baltia vide” kopumā izvietojis 41 atkritumu šķirošanas konteineru — 16 vieglajam iepakojumam jeb plastmasai, papīram, metāla iepakojumam, 22 — stikla tarai, kā arī trīs tekstila šķirošanai. Uzņēmuma Klientu attiecību departamenta vadītāja Vika Markava skaidro, ka vieglā iepakojuma konteineru izvešana, balstoties uz iedzīvotāju pašreizējiem ieradumiem, notiek vienu reizi nedēļā, savukārt stikla — vismaz vienu reizi mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Tā kā tekstila šķirošana Pļaviņās nodrošināta pavisam nesen, vērojam, cik strauji šie konteineri piepildās un cik bieži organizēt to tukšošanu. Atkritumu šķirošanas infrastruktūra tiek veidota sadarbībā ar pašvaldību.

Pagaidām nepieciešamība pēc jauniem dalītās vākšanas konteineriem publiskās vietās vieglajam iepakojumam un stikla tarai nav izrādīta, taču esam ciešā komunikācijā ar pašvaldību, lai reaģētu situācijā, ja tādi būtu nepieciešami, — atzīst Vika Markava.

SIA “Eco Baltia vide” Pļaviņu pilsētā atkritumu dalītās vākšanas konteinerus individuālai lietošanai nodrošina juridiskajām personām. Pagaidām aktivitāte vēl neesot liela — speciālos šķirošanas konteinerus pieteikuši desmit uzņēmumi, taču jūtama arvien lielāka interese par to. Tāpat uzņēmums Pļaviņās nodrošina arī lielgabarīta atkritumu savākšanu no iedzīvotāju dzīvesvietām un uzņēmumu adresēm pēc iepriekšēja pieteikuma. Pakalpojums ir par atsevišķu samaksu pēc uzņēmuma noteikta un pašvaldības apstiprināta cenrāža. Pēc vajadzības un par atsevišķu samaksu nodrošināta arī auto riepu izvešanu.

— Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi nosacījumiem riepu bezmaksas nodošanai valstiskā mērogā, jo patlaban normatīvajos aktos noteikts, ka nokalpojušās auto riepas bez maksas jāpieņem tirdzniecības vietās un auto servisos, kur tās pārdod, vismaz tādā apjomā, cik iegādātas jaunas, — piebilda Vika Markava. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.