Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skatītāji pie ekrāniem piedzīvos svētkus

Latvijas Televīzija, sākot no 18. septembra, divu mēnešu garumā atspoguļos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises, aicinot mazus un lielus skatītājus pie ekrāniem piedzīvot svētkus, just līdzi dažādu žanru mūzikas un dejas koncertu un koncertfilmu dalībniekiem. Raidījumos būs redzami arī Aizkraukles novada kolek­tīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 atklāšanas tiešraide “Svētki esam mēs”, kas tapusi sadarbībā ar LTV, būs skatāma 18. septembrī plkst. 12 LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM. “Piecu stundu garumā tiešraidē dziedās, dejos, spēlēs un gavilēs! Un šoreiz ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Tiešraidē pieslēgsies Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam Rīgā, uzgavilēs Zemgalei Jelgavā pie pils, Kurzemei Kuldīgā pie Ventas rumbas un Latgalei Rēzeknē pie koncertzāles “GORS”, jo svētki ir tur, kur esam mēs!” saka Inga Vasiļjeva, #dzied­undejo2021 sabiedrisko attiecību vadītāja. Šajā dienā uz Rīgu dosies arī trīs kolektīvi no Aizkraukles — Aizkraukles Interešu izglītības centra mūzikas studijas vokāli instrumentālais ansamblis, popgrupa “Unikumi” un Aizkraukles novada vidusskolas jauniešu koris “De Cantare”, kā arī Kokneses folkloras kopa “Tīne”, kuri piedalīsies raidījumu maratona atklāšanas tiešraidē Brīvdabas muzejā. 

Plkst. 17 svētku programmu turpinās īsfilma “Saulesvija. Citāds dziesmu svētku gājiens”, kurā parādītas aizkulises, kā tapa trīs nedēļu ilgs notikums, kurā ar īpašu svētku auto cauri visai Latvijai ceļu veica svētku organizatori un sveicēji. 

Svētdien, 19. septembrī, plkst. 15 būs skatāma folkloras programma “Rotā saule, rotā bite”. Piedzīvosim kopīgu muzicēšanu, dziedāšanu, dejošanu un dalīšanos ar savu mantojumu mūsdienu pilsētvidē. Koncertprogramma “Rotā saule, rotā bite” ir folkloras konkursu “Teci, teci, valodiņa 2020”, “Anekdošu virpulis 2021”, “Dziesmu dziedu, kāda bija 2021” un “Klaberjakte 2021” uzvarētāju koncerts.No 25. septembra sešus sestdienu vakarus plkst. 21.05 Latvijas Televīzija skatītājiem sniegs iespēju baudīt sirsnīgu kopā būšanu krāšņā spēlē “Lai top svētki!”. Jautrā un muzikālā kompānijā skaidros, kurš Latvijas novads vislabāk sagatavojies un ir zinošākais dziesmu un deju svētku vēstures faktos. Katru nedēļu spēlē piedalīsies trīs komandas, kuru sastāvā būs gan bērni un jaunieši, gan sabiedrībā zināmi ļaudis — mūziķi, aktieri un LTV personības. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz pat 6. novembrim ik nedēļu Latvijas Televīzija pārraidīs arī citu radošo komandu veidotās svētku norises: mūsdienu deju koncertstāstu “Augstāk par zemi”, tērpu kolekciju “Radi, rotājies Latvijai”, tautas mūzikas koncertu “Līdz pašām debesīm”, kokļu mūzikas koncertfilmu “Es varēju lielīties”, koru koncertu “Dziesmu koks”, simfonisko un kamerorķestru koncertfilmu “Simfoniskie rotājumi” un pūtēju orķestru videofilmu “Skanēt”. Svētkus noslēgs novembra sākumā ar trīs Latvijas Televīzijas veidotajām norisēm — latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncertā “Tā tik ir vasara!” 22 bērnu un jauniešu kolektīvi izdejos skaistas, saulainas un piedzīvojumiem pilnas vasaras stāstu, koncertfilmā “Dziesmubērns” dziesmu svētku svētvietā — Mežaparka Lielajā estrādē — satiksies kori, diriģenti un virsdiriģenti no visas Latvijas, savukārt 6. novembrī izskanēs tautas deju lielkoncerts “Saule vija zelta rotu”, kurā bērni un jaunieši ar gadskārtu stāstu četrās deju pīnēs izdejos Saules gadu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.