Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skaļās lasīšanas čempions — Raivis Lapiņš no Skrīveriem!

Ivetas Skabas foto

Aizvadīts Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Aizkraukles novada reģionālais fināls, kas 3. jūnijā norisinājās Neretā. Par “skaļākā” lasītāja godu sacentās 18 piektklasnieki no dažādām novada skolām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sveic un vērtē

Tā kā pērn par labāko tika kronēts Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēns Arnis Jakovčiks, šogad novada skaļās lasīšanas reģionālais fināls norisinājās Neretā. Arī šoreiz Arnis, jau būdams sestklasnieks, nolasīja fragmentu no savas izvēlētās grāmatas, ar klavierspēli klātesošos iepriecināja Mazzalves pamatskolas skolnieces Annika Eļļuka un Enija Lapiņa, kuru skolotāja ir M. Cielava, savukārt Oskars Piebalgs norunāja no galvas R. Skrebeles grāmatas “Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata” fragmentu, ko bija sagatavojis skolotājas S. Lisovskas vadībā.

Pasākumu vadīja, sacensību dalībniekus iedrošināja grāmatu detektīvs, kura lomā iejutās Jēkabpils galvenās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Ilona Švābe.

Lasītājus vērtēja žūrija — Antra Vasiļevska no Kokneses bibliotēkas, kura jau septīto gadu koordinē skaļās lasīšanas sacensības Aizkraukles reģionā, Skrīveru bērnu bibliotēkas vadītāja Jolanta Amanda Daukšte, bijusī ilggadējā Pļaviņu bērnu bibliotēkas bibliotekāre Antra Galiņa, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja Aija Kalnāre, Aizkraukles novada vidusskolas skolotāja Astra Jansone un Seces pagasta bibliotēkas vadītāja Ināra Borovska. Žūrijas darbā iesaistījās un savas simpātijas izraudzījās Neretas apvienības pārvaldes vadītājs Juris Gorbačovs un šo rindu autore, laikraksta “Staburags” žurnāliste Iveta Skaba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laba brīvā laika pavadīšanas iespēja

Aizkraukli sacensībā pārstāvēja Aizkraukles novada vidusskolas skolēni Jānis Ansabergs un Krišjānis Sadovskis, Jaunjelgavas apvienību — Alise Lejiņa, Monta Dzene, Džastina Krilkova, Rūta Grikpede, Koknesi — Katrīna Tirmizi, Amēlija Voitkunska un Valters Riekstiņš, Neretu — Kārlis Putniņš, Elizabete Ozoliņa, Emīlija Piebalga, Pļaviņas — Katrīna Spule, Emīlija Liepiņa, Žanete Stendere, Skrīverus — Kinga Ižo, Enija Kokina, Raivis Lapiņš.

Sacensību dalībniekiem, pirms sākt lasīt fragmentu no izvēlētās grāmatas, vajadzēja atbildēt uz detektīva jautājumu, ko viņiem nozīmē lasīšana. Vienam tā bija vārdu krājuma un redzesloka paplašināšana, citam — laba brīvā laika pavadīšanas iespēja un jaunas informācijas iegūšana. Katram uz šo jautājumu bija sava atbilde, kas savā ziņā arī mazliet pārsteidza, ņemot vērā, ka mūsdienās grāmatas pārspējušas viedierīces. Skolēni bija izvēlējušies lasīt gan latviešu, gan ārzemju autoru darbus.

Katrs dalībnieks iepazīstināja ar sevi, pastāstīja, kāpēc izvēlējies tieši šo grāmatu. Tas bija pirmais no pieciem vērtēšanas kritērijiem. Žūrija vērtēja, vai dikcija ir skaidra un intonācija dabiska, vai dalībnieks lasa piemērotā tempā, vai viņš prot emocionāli aizraut klausītājus, kā arī fragmenta izvēli — vai ir pievērsta uzmanība oriģinalitātei, pabeigtībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasīšana — tas ir hobijs

Noklausoties visus 18 lasītājus, žūrijai nebija viegli izlemt, kurš būs Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Aizkraukles novada reģionālā fināla uzvarētājs, kā arī kuram piešķirt simpātiju balvas.

Neretas apvienības pārvaldes vadītājs Juris Gorbačovs simpātiju balvas piešķīra Rūtai Grikpedei no Jaunjelgavas apvienības un neretietim Kārlim Putniņam. Savukārt laikraksta “Staburags” simpātiju balvu saņēma aizkrauklietis Jānis Ansabergs.

Ar skaļiem aplausiem un kāju rībināšanu par čempionu tika kronēts Raivis Lapiņš no A. Upīša Skrīveru vidusskolas. Vērojot zēna emocijas, uzvara viņam bija negaidīta!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raivis lasīja fragmentu no H. J. Feldhauza grāmatas “Patiešām traki”. Uz detektīva jautājumu, ko viņam nozīmē lasīšana, zēns atbildēja īsi un kodolīgi: tas ir mans hobijs! Grāmatas izvēli Raivis pamatoja ar to, ka viņam šķiet, ka ir daudz kopīga ar galveno varoni. Pēc fragmenta nolasīšanas Raivis atzina, ka kopīgais esot tas, ka abi sastapuši cilvēku, kuru nemaz negrib redzēt. Kļūstot par novada čempionu, Raivis dosies uz nākamo kārtu, kas notiks Ogrē.

Sapnis nokļūt Nacionālajā bibliotēkā

Par Raivja panākumiem priecājas arī viņa skolotāja Santa Krasovska: “Raivis to ir pelnījis. Viņš ļoti daudz lasa — gan enciklopēdijas, gan visādus stāstus.” Skolotāja pastāstīja, ka Raivja sapnis ir nokļūt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šobrīd vēl jāpiestrādā un jāsagatavojas sacensībām Ogrē, un, iespējams, Raivja sapnis par Gaismas pili piepildīsies!

Skaļās lasīšanas sacensības pozitīvi vērtēja Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes bibliotēku darba metodiķe Regīna Kviese: “Man ļoti patika, vienubrīd pat asaras saskrēja acīs. Bērni bija labi sagatavoti, ļoti mīļš un jauks pasākums, iederīgs mācību gada noslēgumam.” Prieku neslēpa arī Kokneses bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vecākā bibliotekāre un Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību kuratore Aizkraukles novadā Antra Vasiļevska, uzslavējot Neretas kolēģus par profesionalitāti pasākuma organizēšanā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.