Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skaitītāju nolasīšana — īsts izaicinājums. Gados vecākiem aizkraukliešiem-neiespējami.

Pēc pāris gadu dīkstāves Aizkraukles pilsētā atsākusies ūdens skaitītāju nomaiņa. Pandēmijas laikā, kad vajadzēja izvairīties no kontaktēšanās, to neveica. Tagad iedzīvotāji, kam vecie skaitītāji nomainīti pret jaunajiem, sašutuši — skaitītāji ir citādāki nekā iepriekš, rādījumus sarežģīti nolasīt, gados veciem cilvēkiem — neiespējami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš ūdens skaitītājus mainīja uzņēmums “Aizkraukles ūdens”. Ar šo gadu to veic namu apsaimniekošanas uzņēmums “Lauma A”. Kādai mūsu lasītājai oktobra vidū uzlika jaunos skaitītājus. Problēmas ar nolasīšanu sākās rādījumu nodošanas laikā. “Meistars ātri un labi paveica savu darbu, sarunas laikā izteicās, ka šie ir jauni skaitītāji no cita piegādātāja, bet neko būtisku nemanīju. Kad vajadzēja nodot skaitītāja rādījumus, sapratu, ka ar ailē nolasāmajiem cipariem ir par maz. Trūka trīs ciparu, kas jānorāda aiz komata. Iesaistot ģimenes locekļu gudrās galvas, pēc laba laika sapratām, ka nepieciešamie cipari jānolasa no zemāk esošajām ciparnīcām. Tie ir tik mazi, ka ar neapbruņotu aci saskatīt nevar. Jāizmanto mobilā telefona kamera, lai ciparus pietuvinātu un pat tad nolasīšana sagādā grūtības. Kā pensionāri lai nolasa miniatūros rādījumus?” vaicā lasītāja.

Andris Zābelis, SIA “Lauma A” valdes loceklis, skaidro, ka jaunie ūdens skaitītāji iegādāti no lētākā piegādātāja: “Vēsturiski pilsētā uzstādīti dažāda tipa skaitītāji, bet ar divu veidu patērētā ūdens daudzuma attēlojumu. Vienā variantā skaitītājs visus ciparus, arī tos, kas rakstāmi aiz komata, parāda galvenajā ailē, bet otrā gadījumā galvenajā ailē skaitītājs parāda tikai pirmos ciparus (kubikmetrus), bet ciparus aiz komata (litrus) jānolasa no rotējošo elementu rādījumiem — apaļajām ciparnīcām. Svarīgi atcerēties, ka skaitītāja rādījumi jānodod laikus un precīzi.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.