Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Šis nav tikai Ukrainas karš!

Nedēļas sākumā man bija iespēja tikties ar patvēruma meklētājām Tatjanu un Allu Smirnovām no kara plosītās Ukrainas, kuras šobrīd mājvietu radušas Aizkrauklē. Māte un meita bija spiestas pamest savu dzimteni, mājas, vīru un tēvu, lai glābtu savas dzīvības. Sarunas laikā ne reizi vien Tatjanas acīs parādās asaras, balss aizlūst, bet viņa ir gatava savu piedzīvoto un redzēto stāstīt kaut 1000 reižu, lai tikai izskaustu neticīgo maldīgos uzskatus, ka kara nav.
Tatjanas un Allas mājas ir Zolotonošas pilsētā, Čerkasu apgabalā. Tatjana vairākus gadu desmitus ir bijusi skolotāja Kijivā, meita mācījās par tulci un dzīvoja kopmītnēs Čerkasos. Ģimenes galva palika Ukrainā un ik dienu pakļauj savu dzīvību riskam, cīnoties par taisnīgumu — Ukrainas tautas brīvību. Ukrainietes patvērumu radušas Aizkraukles dienesta viesnīcā, šeit mitinās arī trīs Ukrainas tālbraucēji.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.