Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Šis ir laiks, kad mums jārīkojas. Andris Felss, zemnieku saimniecības “Vīnkalni” vadītājs.

Jau mēnesi aktīvi turpinās ražas laiks, jo manas saimniecības darbības pamatnozare joprojām ir augkopība — kviešu, rapša, zirņu, pupu un citu augu audzēšana. Šo gadu var vērtēt kā labu gan ražas ziņā, gan tās novākšanai, jo laikapstākļi ir ļoti piemēroti, ko aktīvi izmantojam. Darbs ir intensīvs, un nekam citam pagaidām nav laika, lai pagūtu novākt laukus. Ražu eksportējam sadarbībā ar lauksaimniecības kooperatīviem, pamatā “Latraps”.
Ne tik labvēlīgi apstākļi gan ir minerālmēslu un citu saimniekošanai nepieciešamo lietu iegādei, bet tas vienmēr tā bijis, ka pasaules politika ietekmē ekonomiku. Zemnieks gan diemžēl allaž bijis šīs ķēdītes galā. Neatceros gadījumu, kad cenas būtu vispirms palielinājušās mūsu ražotajai produkcijai un tikai tad visam pārējam. Ierasti ir otrādāk — vispirms degvielai un resursiem, tad kaut kad graudiem. Pagaidām disproporcija starp cenas pieaugumu graudaugiem un minerālmēsliem, kā arī pārējiem resursiem ir izteikti kritiska. Minerālmēslu pieejamība bija un ir ierobežota. Uz tiem zemniekiem bija iepriekš jāpiesakās, un atveda par fantastisku cenu. Ja graudu cena pieaug procentuāli, tad minerālmēsliem tā neilgā laikā ir pat trīskāršojusies. Tādējādi ir izjaukta proporcionālā cenu sakarība. Ja par divām tonnām graudu var nopirkt vienu tonnu minerālmēslu, zemnieks var vēl “savilkt galus” kopā, bet, ja attiecība jau ir viens pret trīs, situācija ir dramatiska.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.