Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Siltumsūkņi gaiss ūdens

Gadu laikā ir audzis pieprasījums pēc ilgtspējīgiem un energoefektīviem apkures risinājumiem, un arvien vairāk mājsaimniecību un uzņēmumu izvēlas gaiss-ūdens siltumsūkņus. Siltumsūknis gaiss ūdens ir efektīvs apkures  risinājums, kas izmanto ārējā gaisa siltumu, lai sasildītu ūdeni, kas tiek izmantots telpu apsildei un karstā ūdens apgādei. Šāda veida siltumsūknis darbojas pēc līdzīga principa kā ledusskapis, bet pretējā virzienā: tas pārvieto siltumu no gaisa ārpusē uz ūdeni iekšpusē.

Priekšrocībasun trūkumi

Siltumsūkņi gaiss ūdens piedāvā vairākus nozīmīgus ieguvumus. Pirmkārt, tie izceļas ar augstu energoefektivitāti, jo izmanto ārējo gaisu, kas ir brīvi pieejams, tādējādi samazinot enerģijas patēriņu un ekspluatācijas izmaksas. Otrkārt, šīs iekārtas ir videi draudzīgas, jo tās samazina fosilo kurināmo izmantošanu, kas palīdz samazināt oglekļa dioksīda emisijas. Turklāt siltumsūkņi gaiss ūdens ir daudzfunkcionāli – tie spēj nodrošināt gan apkuri, gan dzesēšanu, kā arī karstā ūdens piegādi. Vēl viens būtisks ieguvums ir viegla uzstādīšana, salīdzinot ar zemes siltumsūkņiem, siltumsūkņu gaiss ūdens uzstādīšana ir vienkāršāka un lētāka, jo nav nepieciešami zemes darbi.

Kā trūkumu siltumsūknim gaiss ūdens var minēt trokšņa līmeni āra blokam. Āra bloka ventilators un kompresors var radīt troksni, kas var būt traucējošs, ja sūkni uzstāda tuvumā dzīvojamajai telpai. Lai izvairītos no trokšņa, iesakām āra bloku novietot tālāk no guļamistabas āra sienas vai atpūtas zonas.

Kāpēc izvēlēties siltumsūkni gaiss ūdens?

Siltumsūkņi gaiss ūdens ir izcils risinājums tiem, kas meklē energoefektīvu, videi draudzīgu un daudzfunkcionālu apkures un dzesēšanas sistēmu. Izvēloties šādu tehnoloģiju, var ne tikai samazināt enerģijas rēķinus, bet arī veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un pozitīvi ietekmēt apkārtējo vidi.

Efektīvais Mitsubishi Electric Ecodan siltumsūknis gaiss ūdens

Ecodan siltumsūkņu gaiss ūdens sistēmas ir viegli kombinējamas un pielāgojamas katra mājokļa individuālām vajadzībām.  Ecodan augsta efektivitāte visās sezonās sniedz iespēju samazināt Jūsu apkures izmaksas līdz pat 75%. Tas darbojās ar videi draudzīgu R32 augstuma aģentu, tai pat laikā maksimāli samazinot СО2 izmešu daudzumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.