Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

SIA “Eco Baltia vide” klientiem Pļaviņās uzsāk bioloģisko atkritumu konteineru uzstādīšanu

Sekojot aktualitātēm atkritumu šķirošanā, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” pēc SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” pieprasījuma arī Pļaviņās un Aiviekstes, Klintaines un Vietalvas pagastā sākusi konteineru uzstādīšanu dalītai bioloģisko atkritumu vākšanai, kopā uzstādot vairāk nekā 40 specializēto konteineru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prakse liecina, ka aptuveni 40 % no nešķirotiem sadzīves atkritumiem veido tieši pārtikas atkritumi, tāpēc, tos sistemātiski atšķirojot, būtiski var samazināt nododamo sadzīves atkritumu apjomu un līdz ar to arī maksu par atkritumu apsaimniekošanu. Turklāt no 2024. gada maksa par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas ir zemāka un veido 60 % no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas. Jāņem vērā, ka no bioloģisko atkritumu šķirošanas ekonomiskais ieguvums būs, ja vienlaikus tiks samazināts sadzīves atkritumu izvešanas biežums un/ vai konteinera tilpums.

Lai bioloģiskie atkritumi būtu derīgi pārstrādei, būtiski ievērot pareizas šķirošanas pamatprincipus. Bioloģisko atkritumu konteineros drīkst likt:

  • pārtikas un virtuves atkritumus (augļi, dārzeņi, pārtikas un ēdienu atkritumus bez iepakojuma, arī gaļa un siers);
  • dārzu vai parku atkritumus (koku lapas, zāle, veci augi un nelieli zariņi līdz 2 cm diametrā un garumā līdz 50 cm, izņemot tūju skujas un zarus);
  • kafijas un tējas biezumus;
  • olu čaumalas;
  • Pieļaujams papīra un biodegradablo maisiņu piejaukums.

Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” piedāvātajām atkritumu šķirošanas iespējām un citiem pakalpojumiem pieejama www.ecobaltiavide.lv, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu plavinas@ecobaltiavide.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.