Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sestdien reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks Zemgalē

Ilustratīvs attēls.

Aizvadītajās brīvdienās Aizkraukles novadā ugunsgrēki nav reģistrēti, bet citviet bijis daudz izsaukumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citviet Zemgalē

Piektdien plkst. 14.04 Iecavas, Bauskas un Vecumnieku ugunsdzēsēji glābēji devās uz Robežu ielu Iecavā, kur vienstāva dzīvojamai mājai dega piebūve un tajā esošā malka un sadzīves mantas kopumā 12 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.15.

Sestdien plkst. 14.32 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Noliktavas ielu Dobelē, kur dega pārvietojamais dzīvojamais vagons 15 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc stundas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien Jelgavas novada Valgundes pagastā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa šogad Zemgalē pirmo kūlas ugunsgrēku. Sausā zāle dega 100 m2 platībā. Aizvadītajā gadā Zemgalē pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts 2.martā, kad Engurē sausā zāle dega 5000 m2 platībā. Kopumā aizvadītajā gadā Zemgalē dzēsts 281 kūlas ugunsgrēks.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros piektdien Aku ceļā Jelgavā dega vieglā automašīna 4 m2 platībā, Tukuma novada Sēmes pagastā dega saimniecības ēka 12 m2 platībā, sestdien Loka maģistrālē, Jelgavā, vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega sadzīves mantas 1 m2 platībā un naktī uz pirmdienu Meža ielā, Tukumā, četrstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī, dega griesti 1 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien Jelgavas novada Elejā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Sestdien Bauskas novada Dāviņos sodrēji dega vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā un Pļaviņu ielā Jēkabpilī vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā.

Piektdien Dobeles novada Lielauces pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku un tādējādi atbrīvoja brauktuvi.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 25. februāra plkst. 6.30 līdz 28. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums. Aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā Latvijā saņēma 156 izsaukumus – 48 uz ugunsgrēku dzēšanu, 101 uz glābšanas darbiem, bet 33 izsaukumi bija maldinājumi.

Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.