Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sēs un stādīs kopā ar ukraiņiem

BRĪVPRĀTĪGAIS Pāvels Čornijs projektam atvedis īpašas puķu sēklas — saulespuķes no Ukrainas. Par puķu un dārzeņu sēklām priecājas arī jaunie mazpulcēni Viktorija un Romāns Gončarovi, mazpulku vadītāja Sandra Buliņa un ukrainiete Anna Donec. Diānas Lozko foto

Alūksnes novada mazpulki ar novadā patvērumu radušām ukraiņu ģimenēm šogad iesaistīsies kopīgā augļu un dārzeņu audzēšanā un konservēšanā, kas būs laba pieredze un ievērojams atbalsts saimes galdam visiem projektā iesaistītajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas būs iespējams, jo atbalstīts nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” projekts “Augļu un dārzeņu audzēšana, konservēšana Alūksnes novada mazpulcēnu un ukraiņu ģimenēs” Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā “Pats savam saimes galdam”. Nodibinājuma vadītāja Dzintra Zvejniece stāsta, ka programmas mērķis ir dot iespēju grūtībās nonākušiem cilvēkiem pašu rokām veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam. Fondam gadu gaitā izveidojusies cieša sadarbība ar Alūksnes novadā esošajiem mazpulkiem, un šis projekts ir viena no sadarbības izpausmēm.

Maijā projekts jau rit pilnā sparā, veikti pirmie pirkumi — sēklas, stādi, dārza inventārs. “Iegādājāmies dažādas dārzeņu sēklas, sīksīpoliņus, kūdru, plēves siltumnīcas, dārza ķerras, lāpstas, kapļus. Šomēnes papildināsim ģimenes dārzu stādījumus ar ābelītēm, plūmēm, bumbierēm, ķiršiem. Savukārt tomātu, paprikas un baklažānu stādiņi ceļos uz projektā iesaistīto ukraiņu ģimeņu siltumnīcām,” stāsta Alūksnes un Strautiņu mazpulku vadītāja Sandra Buliņa.

Laikraksts ‘‘Alūksnes un Malienas Ziņas’’

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.