Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sērenes pagasta bibliotēkai jauna vadītāja

Sērenes pagasta bibliotēkas apmeklētājus kopš 1. decembra sagaida jaunā tās vadītāja — Rea Vovere. Foto no personīgā albuma.

Sērenes pagasta bibliotēkai kopš 1. decembra ir jauna vadītāja — Rea Vovere. Viņa priecājas par iespēju atgriezties grāmatu pasaulē un ir enerģijas pilna strādāt, saglabājot līdzšinējās tradīcijas, kā arī īstenot jaunas ieceres.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rea ir pensionējusies angļu valodas skolotāja, kas pirms gada devās pelnītā atpūtā. Pēc 37 skolā nostrādātiem gadiem sēreniete izlēma, ka ir laiks darīt kaut ko citu, arī skolā nepieciešama pedagogu paaudžu nomaiņa. Ar labi padarīta darba sajūtu viņa pamāja ardievas Jaunjelgavas skolai, taču mierā nesēdēja. Rea turpināja vadīt angļu valodas kursus pieaugušajiem Aizkraukles Interešu izglītības centrā. Kad novembrī parādījās sludinājums par vakanci vietējā bibliotēkā, radās pārliecība, ka tas ir meklētais aicinājums. “Ar kursiem bija par maz, gribējās darīt vēl kaut ko. Sēreniete esmu jau 38 gadus, bibliotēka man nav sveša. Esmu piedalījusies pasākumu un novadpētniecības istabas veidošanā. Mana pirmā izglītība ir latviešu valodas un literatūras filoloģijā, tad nu atgriezos pie saknēm — grāmatu pasaulē,” stāsta Rea Vovere.

Jaunie pienākumi Sērenes pagasta bibliotēkas vadītājai ļoti patīk. Viņa ir atjaunojusi kontaktus ar mākslinieci Taigu Kalvišķi, un visu decembri un janvāri bibliotēkā būs apskatāma mākslinieces zīda gleznu izstāde “Eņģeļi pār pasauli”.

Pirms dažām dienām Rea izveidoja Sērenes pagasta bibliotēkas Facebook.com lapu, kurā ikviens interesents varēs sekot līdzi aktualitātēm un jaunumiem. “Saglabāšu bibliotēkas līdzšinējās tradīcijas un īstenošu jaunas ieceres. Cilvēki jau ir izteikuši vēlmi pēc dažādām aktivitātēm — darbnīcām un meistarklasēm, tikšanos ar autoriem, raudzīšu tās piepildīt. Man patīk darbs ar cilvēkiem un būt notikumu centrā. Izveidojusies laba sadarbība ar Sērenes tautas nama vadītāju Gunitu Krievāni, līdzdarbojos pagasta Ziemassvētku eglītes iedegšanas pasākumā. Man uzticēja būt par rūķi, kas aicina rakstīt vēstules. Biju savā elementā gan kā aktrise, gan bibliotekāre, kurai rakstītais vārds ir nozīmīgs un tuvs.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.