Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Septembrī un oktobrī notiks augsnes izpēte Aizkraukles novadā un kopumā 65 Latvijas pagastos

ilustratīvs attēls no istockphoto.com

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte septembrī un oktobrī veiks augsnes izpēti un konkrētu punktu apsekošanu 65 Latvijas pagastos. Augsnes izpētes laikā ar augsnes zondes palīdzību tiks iegūta augsnes informācija un ievākts neliels daudzums augsnes paraugu, kas nepieciešami augsnes kartēšanai. Izpētē iegūtos datus izmantos kūdraugsnes izplatības modelēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augsnes izpēti un punktu apsaimniekošanu plānots veikt pagastos Augšdaugavas novadā, Valmieras novadā, Valkas novadā, Smiltenes novadā, Preiļu novadā, Rēzeknes novadā, Varakļānu novadā, Balvu novadā, Madonas novadā, Jēkabpils novadā, Aizkraukles novadā, Dobeles novadā, Saldus novadā, Dienvidkurzemes novadā, Talsu novadā, kā arī Tukuma novadā.

Kūdraugsnes kartēšana Latvijā pēdējo reizi tika veikta, Latvijai vēl atrodoties PSRS sastāvā – līdz 1990.gadam. Kopš tā laika augsnē ir notikušas izmaiņas, ko radījusi cilvēka saimnieciskā darbība, tostarp nosusināšana, lauku apsaimniekošana, kā arī augsni ietekmējuši dažādi augsnes veidošanās procesi.

Visā Latvijas augsnes izpētes gaitā iegūtie rezultāti sniegs informāciju par augsni ne vien lauksaimniekiem, bet arī zinātniskajām iestādēm, nevalstiskajām organizācijām un valsts pārvaldes iestādēm. Atjauninātā informācija būs noderīga, plānojot un izstrādājot lauksaimniecības un klimata politiku, skaidro ZM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dati tiks izmantoti arī Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas pasākumu ieviešanai, lai veicinātu lauksaimniecības zemes atbilstošu apsaimniekošanu, saglabājot lauksaimniecības nozares konkurētspēju, vienlaikus samazinot lauksaimniecības slodzi uz vidi un saglabājot ekosistēmas.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.