Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sēlpilī notiks Sēlijas kopienu saulgriežu forums

Jau par stabilu tradīciju kļuvušas Sēlijas kopienu dienas, kas vairākas reizes gadā notiek dažādās Sēlijas vietās. Šogad vasaras saulgriežos, 22. jūnijā, Sēlijas kopienu un nevalstisko organizāciju līderi aicināti tikties Sēlpils pagasta brīvdienu mājā “Sprīdīši”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopienu dienā notiks gan darbs pie jau iesāktās Sēlijas viedā reģiona stratēģijas, gan saulgriežu svinēšana. Lekcijās un darba grupās tiks plānoti priekšlikumi stratēģijas saturam. Tāpat būs iespēja iepazīties ar dažādajām Sēlijas kopienām, uzzināt šīs vasaras pasākumu afišu un notiks svētku tirdziņš.

Biedrības “Ūdenszīmes” valdes priekšsēdētāja un “Sēlijas salu” stratēģiskā plānotāja Ieva Jātniece uzsver, cik svarīgas ir šādas kopienu tikšanās: “Stāstot citiem par savu kopienu, varam paraudzīties no malas un novērtēt, kas labs paveikts vai kas vēl uzlabojams mūsu apkārtnē. Tā kā šādi pasākumi notiek dažādās vietās, pārstāvēto kopienu skaits ir mainīgs un katru reizi varam iegūt kādu jaunu, nedzirdētu pieredzi. Saulgriežos tiksimies rietumu pusē Sēlpilī, bet oktobrī Sēlijas nevalstisko organizāciju forums plānots Sēlijas austrumos – Medumos.”

Ierasti šādu pasākumu rīkošanā izmantoti vietējo kopienu resursi. Forums norisināsies Avotiņu ģimenes veidotajā brīvdienu mājā “Sprīdīši” Sēlpils pagastā. Svētku mielastu gatavos Salas pagasta saimniecība “Sīmaņi”, bet mūziku no platēm atskaņos gārsenietis Valdis Kalnietis. Visi dalībnieki ir brīvprātīgi iesaistījušies Sēlijas kopienu sadarbības tīklā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma dalībnieki aicināti vest līdzi savus produktus, prezentācijas materiālus un stāstus. Dalība forumā bezmaksas. Maršrutā Červonka–Daugavpils–Subate–Aknīste–Jēkabpils–Sēlpils (un atpakaļ) nodrošināts bezmaksas autobuss. Pasažieriem nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni +371 29184640.

Projektu „Savienojums. Viedā reģiona stratēģija Sēlijas vēsturiskajai zemei” īsteno Sēlijas salu vadošā nevalstiskā organizācija “Ūdenszīmes”. Tas tiek īstenots visā Sēlijas vēsturiskās zemes teritorijā no 2023. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. oktobrim. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Sēlijas kopienu saulgriežu forums:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11.00 Ierašanās, reģistrācija, kopienu prezentācijas un tirdziņš, Sēlijas kopienu vasaras afišu dēļa iekārtošana.

11.30 –11.40 Pasākuma atklāšana, iepazīšanās ar norises vietu.

Moderators Jānis Dzimtais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11.40–12.20 Amatniecības magnēts un tā sastāvdaļas.

Lektore Daina Alužāne.

12.20–13.00 Kādas puķes likt Sēlijas kultūras programmas vainagā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lektore Ieva Jātniece.

13.00–13.40 Pusdienu pauze. Kopienu prezentācijas un tirdziņš. Iepazīšanās ar biedrības „Nirica” fotoizstādi „Ģimene – mana zvaigzne”.

13.40–15.00 Saulgriežu tradīcijas kopienu stiprināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba grupu vada Inga Krekele.

15.00 Kopienu prezentācijas, pieredzes apmaiņa, vasaras kalendāra saskaņošana un nākotnes plānu kaldināšana. Noskaņai – plašu mūzika no Gārsenes kopienas senvēstures kolekcijas saimnieka Valda Kalnieša.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.