Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sēlijas poligonā atklāts dronu mācību un testēšanas poligons

Atttēls no flickr.com/photos/aizsardzibas_ministrija/

Ceturtdien, 6. jūnijā, aizsardzības ministrs Andris Sprūds apmeklēja Sēlijas militāro poligonu, kur tika atklāts dronu mācību un testēšanas poligons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dronu testa poligona atklāšana ir solis uz priekšu ne tikai Sēlijas poligona attīstībā, bet arī dronu spēju stiprināšanā – dronu testa poligons kļūst par vietu, kur mūsu dronu industrijas pārstāvji varēs regulāri izmēģināt savas iekārtas. Dronu testa poligons ir jauna šķautne arī dronu koalīcijas attīstībā. Uz bezpilota lidaparātu un elektroniskās karadarbības testiem te regulāri pulcēsies Sabiedrotie un dronu koalīcijas dalībvalstis. Tostarp nule izsludinātajā Apvienotās Karalistes dronu iepirkumā iegādātie bezpilota lidaparāti tiks testēti tieši Sēlijas poligonā,” stāsta A. Sprūds.

Līdz ar mācību un testēšanas poligona atklāšanu, Sēlijas poligonā pirmo reizi norisinājās militārās mācības, kas ir daļa no starptautiskajām militārajām mācībām “Baltic Zenith 2024”. Mācībās piedalījās Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki kopā ar dronu koalīcijas pārstāvjiem, veicot bezpilota lidaparātu testus, lai nodrošinātu to atbilstību Ukrainas bruņoto spēku prasībām.

Testējot bezpilota lidaparātus, tiek attīstīta vietējā industrija, pārbaudītas dronu tehniskās spējas un taktiskais pielietojums, tiek uzlabotas tehnoloģijas, sniedzot iespējami labāko, kas nozarē pieejams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka, lai attīstītu un stiprinātu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku dronu kapacitāti visos līmeņos, spējas attīstībā šogad un turpmākajos gados investēs 20 miljonus eiro.

Tāpat, reaģējot uz industrijas interesi un veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, Aizsardzības ministrija aicina uzņēmumus līdz 21. jūnijam iesūtīt pieteikumus grantu konkursā inovāciju attīstībai bezpilota lidaparātu jomā, ar kopējo finansējumu 600 000 eiro.

Šī gada 14. maijā apritēja trīs mēneši kopš Latvija kopā ar Apvienoto Karalisti dibināja dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Par dalību dronu koalīcijā paziņojušas kopumā 14 valstis – Latvija, Ukraina, Apvienotā Karaliste, Austrālija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Vācija un Zviedrija. Tām var pievienoties vēl citas valstis. Līdz šim dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.

Vienlaikus dronu koalīcijas vārdā Apvienotā Karaliste un Latvija ir izsludinājusi konkursu pirmās personas skata (FPV) bezpilota lidaparātu piegādei Ukrainai. Informācija par pieteikšanos atrodama Apvienotās Karalistes aizsardzības portālā. Konkursā var piedalīties jebkuras Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalsts uzņēmējs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.