Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Seksa mašīnu muzejs Prāgā

NE TIKAI PUTEKĻSŪCĒJS. Ikdienā lietotu mājas uzkopšanai, brīvajos brīžos, tiem laikiem moderno iekārtu varēja pielāgot kā vibratoru.

IESAKA IMANTS KAZIĻUNS, laikraksta “Staburags” žurnālists

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novembra sākumā devos uz Prāgu, jo tur uzstājās amerikāņu sapņu popgrupa “Cigarettes After Sex”. Tā kā Čehijas galvaspilsētā pavadīju trīs dienas, bija iespēja apskatīt lielu daļu no šīs gadsimtiem senās, pasakainās pilsētas arhitektūras pieminekļiem un izbaudīt restorānu gaisotni. Klīstot pa pilsētas centra ielām, teju vai uzskrēju virsū “Seksa mašīnu muzejam”. Tā kā ieejas biļetes nebija dārgas, diviem cilvēkiem 24 eiro, nepalaidu garām izdevību ielūkoties, kā interneta resursos raksta, vienīgajā muzejā pasaulē, kas veltīts dažādu, ar seksu saistītu ierīču, priekšmetu vēsturei. Tas atklāts 2005. gadā. Muzejs atvērts līdz pulksten 23 katru dienu, un arī vēlā stundā te apmeklētāju netrūka. Krāsaino intīmo dzīvi drīkst apskatīt no 18 gadu vecuma. Aiz ieejas durvīm kreisajā pusē ir grezns krēsls — “mīlas testeris”, kurš “ļauj noskaidrot” tava šī brīža seksuālo noskaņojumu vairākās gradācijās. Apsēžoties tajā, var uzzināt — esi “karsts”, vai pavisam “auksts”. Aptuveni 350 muzeja eksponāti izvietoti trīs stāvos, 600 kvadrātmetru lielā platībā. Pirmajā ir mazs kinoteātris, kurā var noskatīties pagājušā gadsimta sākumā uzņemtas melnbaltās porno filmas. Cilvēkam ar šodienas pieredzi tās var likties drīzāk smieklīgas nekā aizraujošas. Muzeja aprakstā tā mājaslapā teikts, ka galvenā atslēga, jēga no apmeklējuma ir izbrīns. Atklājot instrumentus, erotiskos palīglīdzekļus, daži no kuriem ir patentēti, bet nekad nav ražoti, tie liks aizdomāties par to, kā cilvēce kopš neatminamiem laikiem ir eksperimentējusi, izgudrojot objektus, lai iepriecinātu sevi. Ne visu redzēto var aprakstīt, bet atmiņā palikuši vairāki eksponāti. Piemēram liela, no iekšpuses polsterēta kaste, kuru senatnē mēdza novietot tirgus laukumā. Tajā iekāpa mazapģērbta sieviete, un tie, kas vēlējās, par naudu pa maziem lodziņiem varēja uz viņu paskatīties. Daļa muzejā redzamo rīku vēsta par sabiedrības attieksmi pret pusaudžu dzimumdzīvi. Kādu no ierīcēm piestiprināja pie zēna jostasvietas, uzvelkot kā biksītes, un tā bija pieslēgta elektrībai. Garš vads no tām aizstiepās līdz vecāku guļamistabai. Kad puika naktī mēģināja sevi aiztikt, tā teikt, neatļautā vietā, vecāki saņēma ziņu — iedegās spuldze. Mūsdienās pavisam savādas būtu ierīces, kas no guļamistabas novadīja nepatīkamās smakas, kas radās no vēderā gāzēm. Gara caurule no gultas sabojāto gaisu izvadīja laukā pa logu. Šis un tamlīdzīgi priekšmeti un ierīces gan gluži neattiecas uz cilvēka seksualitāti, bet kur gan vēl, ja ne šeit tiem ir īstā vieta.

Pārsteidzoši daudz eksponātu paredzēti sieviešu erotisko vēlmju apmierināšanai. Iespējams tāpēc, ka senāk dažādu karu un citu likstu dēļ sievietes mājās bieži vien bija vienas. Protams, te neiztrūkstošas ir nevainības jostas abiem dzimumiem, pīrsingi, kurus iestiprināja intīmajās vietās, un laikam paši nevainīgākie no eksponātiem — apģērbs un apavi. Man nedaudz pārsteidzoša šķita vairāku apmeklētāju uzvedība, jo, acīmredzot, kaunu, neērtumu maskēja ar skaļiem smiekliem. Turpretī citi, galvenokārt vīrieši, nereti ilgi uzkavējās pie dažādiem mehānismiem, savā starpā apspriežot to uzbūvi un iespējas.

NO SKATA ATGĀDINA MATU FĒNUS. Dažādas elektriskās masāžas ierīce, kuras izgatavotas no 1900. līdz 1960. gadam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.