Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Seces pagasta bērnudārzu “Vasariņa” pievieno pamatskolai. Juridiski iestāde beidz pastāvēt.

Seces pamatskola. Foto no facebook.com/seces.skola

Aizkraukles novada domes sēdē deputāti skatīja jautājumu par Seces pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Vasariņa” pievienošanu Seces pamatskolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Seces pamatskolas direktores Sarmas Stugles un Seces pagasta pakalpojumu centra vadītājas Gundegas Vēveres iniciatīvas sākts esošās situācijas novērtējums par iespēju apvienot abas izglītības iestādes. Gan skola, gan bērnudārzs atrodas līdzās un šobrīd vienoti izmanto siltumapgādes, ēdināšanas un pašvaldības pārvadājumu pakalpojumus. “Konsolidācija vienā izglītības iestādē radītu iespēju nodrošināt jaunus izglītības pakalpojumus, piemēram, pagarinātās dienas grupu līdz darbdienas beigām, paplašinātu interešu izglītības programmu piedāvājumu, kā arī būtu iespēja funkcionāli veiksmīgāk izmantot pedagogu resursus gadījumos, kad savstarpēji jāaizvieto promesoši pedagogi,” sacīja Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa.

Iestādēm apvienojoties, tiktu samazinātas administratīvās izmaksas, nedaudz ieekonomētu saimnieciskos izdevumus, bet darba organizācijā un procesa nodrošināšanā veidotos loģiskāka un aktīvāka sadarbība starp abu iestāžu pedagogiem izglītības kvalitātes nodrošināšanā.

15 domniekiem balsojot par, vienam atturoties, lēmums tika pieņemts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas vieta paliek nemainīga, taču juridiski pirmsskolas izglītības iestāde, kura tiek pievienota, beidz pastāvēt. Līdz ar to Seces pamatskolai jāveic grozījumi nolikumā, papildinot ar pirmsskolas programmas īstenošanas tiesībām, lai varētu veikt reorganizēto izglītības iestāžu reģistrēšanu Izglītības iestāžu reģistrā un saņemt Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojumu.

PII “Vasariņa” likvidācijas process jāpabeidz līdz šī gada 31. augustam.

Lēmums stāsies spēkā, kad tiks saskaņots ar Izglītības un zinātnes ministriju. Uz izglītības iestādes vadītāja amata vietu tiks izsludināts konkurss. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.