Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Seces iedzīvotājus uztrauc dzeramais ūdens ar smaku un rūsu

Seces kultūras namā notika Aizkraukles novada pašvaldības pārstāvju tikšanās ar Seces un Staburaga pagasta iedzīvotājiem. Jau tradicionāli vietējiem kreņķi par sliktajiem ceļiem, kā arī dzeramā ūdens kvalitāti, naudas izlietojumu pēc pagasta meža un dzīvokļu pārdošanas, samazinātajiem izdevumiem kultūrai, ģimenes ārsta trūkumu un pasta nodaļu.
Caurules mainīs arī Staburagā
Plašajā un gaismas pielietajā kultūras nama zālē sasēdās vien septiņpadsmit jautātāju un viņiem pretī teju tikpat atbildētāju — domes un vietējās pārvaldes darbinieki. Arī puse no atnākušajiem — bijušie vai joprojām strādā pašvaldībā. Seces pagastā dzīvoju arī pats.
Tāpat kā citviet šādās tikšanās reizēs novadā, tradicionāli te bija pašvaldības vadītājs, abi viņa vietnieki, izpilddirektors un viņa vietnieks, kultūras, attīstības, sociālās, sabiedrisko attiecību jomu pārstāvji. Viņiem pievienojās arī Seces un Staburaga pagastu pakalpojumu centra vadītājs Mihails Maškovs, Jaunjelgavas apvienības pārvaldes vadītājs Uldis Albiņš, bijušais Jaunjelgavas novada vadītājs, šobrīd domes deputāts Guntis Libeks.
Dažus iedzīvotāju jautājumus pašvaldība bija saņēmusi pirms sanāksmes. Piemēram, par ūdens un gāzes skaitītāju rādījumu noziņošanas iespēju elektroniski līdzšinējās papīra lapiņas formāta vietā. Domes pārstāvji Kaspars Sniedzītis un Arvis Upīts sacīja, ka tuvākajā laikā šo jautājumu atrisinās — rādījumus varēs nodot elektroniski. Pašlaik šāda iespēja iedarbināta testa režīmā, tā nedarbojas, kā nākas, bet kļūmes novērsīšot. Daudz sāpīgāks bija jautājums no zāles, kad kāda seciete darīja zināmu, ka daudzdzīvokļu namu dzīvokļos piegādātais ūdens pārtikā nav lietojams — tas smird vai nu pēc kanalizācijas, vai degvielas. Dzeramais ūdens jāpērk veikalā vai jāved no avota vai akas. Mazgāties smirdošajā ūdenī arī nav droši, jo rodas ādas problēmas. Mihails Maškovs atbildēja: “Pagasts katru mēnesi nodod ūdens analīzes. Ar to rezultātiem jebkurš var iepazīties, un tajos teikts, ka ūdens atbilst normām.” Seciete gan saka, ka ūdens paraugus, visticamāk, ņem no ūdenstorņa, pirms to piegādā iedzīvotājiem. Pagasta vadītājs atzina, ka vietējais bērnudārzs arī esot sūdzējies par ūdens kvalitāti — tas esot rūsains. Tas gan notiek brīžos, kad iedarbina ūdenssūkņus. Viņš arī teic, ka līdz šim nav paspēts pilnībā nomainīt ūdensvadu, bet šī gada budžetā ieplānota nauda viena vecā posma maiņai. Tāda pati situācija ar ūdensvadu ir Staburaga pagastā. Zināms, ka tur jānomaina ap 300 metru cauruļu un pagaidām budžeta plānā atvēlēta nauda arī tam. Bijušais Staburaga pagasta pārvaldes komunālās daļas vadītājs Jānis Koļčs, kurš piedalījās sanāksmē, saka, ka ūdens pa šīm caurulēm tek jau kopš 1983. gada.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.