Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saules paneļi: Ko ņemt vērā pirms iegādes?

Saules paneļi – tas ir mūsdienīgs un efektīvs veids, kā izmantot zaļo enerģiju un samazināt elektroenerģijas izmaksas. Tomēr pirms šī risinājuma izvēles ir svarīgi izvērtēt vairākus faktorus, lai pieņemtu labāko lēmumu.

Saules paneļu priekšrocības

Saules paneļu uzstādīšana nenoliedzami sniedz vairākas priekšrocības:

  • Pirmkārt, līdz ar paneļu uzstādīšanu, gaidāms būtisks elektrības rēķinu samazinājums;
  • Saules enerģija ir atjaunojamais resurss, kas pieejams bez maksas. Savukārt situācijā, kad ar saules paneļu palīdzību saražotā enerģija nodota tīklā un izmantota vēlāk, par to jāmaksā mazāk
  • Ņemot vērā, ka saules paneļu sistēma ir salīdzinoši vienkārša, bet ar kustīgām detaļām, arī tās apkope ir vienkārša un neprasa lielus ieguldījumus.

Izvēloties saules paneļus, Jūs rūpējaties arī par vidi. Saules paneļu ražotā enerģija ir tīra un atjaunojama. Ir vērts piebilst, ka saules paneļi ir arī veids, kā palielināt nekustamā īpašuma tirgus vērtību. Ja plānojat īpašumu pārdot, saules paneļu sistēma būs teicams ieguldījums.

Ko vēl ņemt vērā?

Lai arī saules paneļu cena ir salīdzinoši augsta, šis ieguldījums atmaksājas aptuveni 6 – 7 gadu laikā. Ņemot vērā, ka ar saules enerģiju iespējams saražot aptuveni 70% no mājsaimniecības kopējā patērētā elektroenerģijas apjoma, ietaupīto naudu iespējams novirzīt saules paneļu uzstādīšanas izmaksu segšanai.

Būtisks faktors, kas jāņem vērā, ir paneļu uzstādīšanai pieejamā platība. Jārēķinās arī ar to, ka tas, cik liela paneļu sistēma būs nepieciešama, ir atkarīgs no izvēlēto paneļu veida un jaudas.

Lielākoties saules paneļi tiek uzstādīti uz ēkas jumta, taču tos ir iespējams uzstādīt arī uz zemes. Tādā gadījumā svarīgi, lai vieta ir saulaina, un apkārtējie objekti nemet ēnu uz paneļiem.

“Baltijas Elektro Sabiedrība” – pieredze un uzticamība

Ja arī Jūs apsverat iespēju uzstādīt saules paneļus, apskatiet uzņēmuma “Baltijas Elektro Sabiedrība” piedāvājumu.

“Baltijas Elektro Sabiedrība” ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā un vienīgais starptautiskais šāda tipa uzņēmums mūsu valstī. Šajā nozarē tas darbojas ar 30 gadu pieredzi, no tiem 25 gadus ietilpst Würth grupā.

Uzņēmums nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojuma izbūvei, ūdensapgādei, telekomunikācijām. Viena no jaunākajām uzņēmuma darbības jomām ir saules paneļu un parku ierīkošana.

Ieskatieties interneta vietnē www.be.lv, lai uzzinātu vairāk!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.