Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saules enerģija – jūsu uzņēmuma attīstībai

Pārmaiņas, kas manāmas enerģētikas tirgū, arvien vairāk uzņēmumu ir mudinājušas meklēt risinājumus, kā pielāgoties energoresursu cenu kāpumam un iegūt drošu elektroapgādi. Viens no efektīviem risinājumiem ir saules paneļu uzstādīšana un saules enerģijas izmantošana. Saules enerģija ir ikvienam uzņēmumam pieejams resurss, kas sniedz vairākas būtiskas priekšrocības, to skaitā, palielina uzņēmumu enerģētisko neatkarību un uzlabo tā tēlu.

Kāpēc uzstādīt saules paneļus uzņēmumā?

Saules enerģijas izmantošana ir inovatīvs un tālredzīgs risinājums, kas uzņēmumiem sniedz vairākas priekšrocības, kuru dēļ pieprasījums pēc saules paneļiem kļūst arvien lielāks.

  • Samazinātas elektroenerģijas izmaksas

Elektroenerģijas izdevumu samazināšana ir viens no galvenajiem faktoriem, kura dēļ ir vērts apsvērt saules paneļu uzstādīšanu. Saules enerģijas izmatošana dod iespēju efektīvi samazināt elektrības izmaksas gan šodien, gan nākotnē. Protams, saules elektrostacijas ierīkošana prasa diezgan lielas investīcijas, taču pārskatāmā nākotnē atmaksājas, sniedzot būtiskus ieguvumus. Turklāt, saules paneļi efektīvi kalpo vismaz 25 gadus, tāpēc tas ir tālredzīgs ieguldījums, lai samazinātu izmaksas par elektrību. Jo īpaši aktuāli tas ir uzņēmumos, kuros elektroenerģijas patēriņš ir ļoti liels. 

  • Sociāla atbildīga uzņēmuma tēls

Saules enerģijas izmantošana ir videi draudzīgs un tālredzīgs risinājums, kas uzņēmuma tēlu padara daudz pievilcīgāku. Tas ir noderīgi augstas konkurences apstākļos, jo uzņēmumi, kas īsteno sociāli atbildīgus risinājumus, nepaliek nepamanīti no klientu, investoru un sadarbības partneru puses. Tā kā globālā mērogā atjaunīgo resursu izmantošana ieņem būtisku lomu, tā var palīdzēt veiksmīgāk iekļauties arī starptautiskas konkurences apstākļos un veidot pozitīvu uzņēmuma tēlu.

  • Palielināta neatkarība no kopējā elektrotīkla

Saules paneļi uzņēmumu padara neatkarīgāku no kopēja elektrotīkla, kā arī pasargā no negaidītām elektrības cenu svārstībām biržā. Plānojot uzņēmuma finanšu plūsmu, šis aspekts var būt ļoti būtisks. Tāpēc ir vērts kopā ar jomas speciālistiem izvērtēt ilgtermiņa saules paneļu ietekmi uz uzņēmuma darbību, piemeklējot tieši jūsu vajadzībām un elektroenerģijas patēriņa paradumiem piemērotāko risinājumu.

  • Videi draudzīgs risinājums

Saules enerģijas izmantošana palīdz samazināt CO2 izmešu daudzumu un cīnīties ar globālo sasilšanu. Izmantojot atjaunīgos resursus, mēs domājam ne tikai šodienu, bet arī par nākotni. Turklāt, saules paneļi spēj ražot elektroenerģiju pat tad, kad ir apmācies laiks, tāpēc tā nav tikai to uzņēmumu privilēģija, kuri atrodas siltās un saulainās valstīs.

Kā uzņēmumā ierīkot saules elektrostaciju?

Ērts un drošs veids, kā parūpēties par saules elektrostacijas ierīkošanu uzņēmumā, ir sadarboties ar nozares speciālistiem. Visbiežāk uzņēmumi, kuru pakalpojumu klāstā ietilpst saules paneļu uzstādīšana, parūpējas par visu, attiecas uz to uzstādīšanu uzņēmuma teritorijā – uz zemes vai uz jumta. Turklāt, lai atrastu piemērotāko risinājumu, jāizvērtē uzņēmuma vajadzības, patēriņa paradumi un citi faktori, tāpēc ir vērts sadarboties ar pieredzējušiem speciālistiem.

Saules elektrostacijas ierīkošana sadarbībā ar “Ignitis Latvija”

SIA ”Ignitis Latvija” ir enerģētikas uzņēmums, kas saviem biznesa klientiem piedāvā saules elektrostaciju ierīkošanu, nodrošinot pilnu projekta realizāciju. Uzticot saules paneļu uzstādīšanu “Ignitis Latvija”, klientiem nav jātērē savs laiks un enerģija birokrātiskiem procesiem, jo uzņēmums parūpējas par visu nepieciešamo, sākot no atļauju iegūšanas, saules stacijas reģistrācijas un darbu saskaņošanas ar uzraugošajām iestādēm, līdz saules elektrostacijas nodošanai klienta rokās. Projekta gaitā pieredzējušie speciālisti veido ciešu sadarbību ar klientu, lai izvēlētos piemērotākos risinājumus, un garantētu, ka saules stacija atbilst klienta biznesa reālajai situācijai un vajadzībām. 

Tā kā saules elektrostacijas ierīkošana parasti prasa diezgan lielus finanšu līdzekļus, klientu ērtībām “Ignitis Latvija” ir izstrādājis elastīgas norēķinu iespējas. Par projekta izstrādes un realizēšanas pakalpojumu iespējams norēķināties pilnā apmēra uzreiz pēc tam, kad parakstīts projekta pieņemšanas-nodošanas akts, vai arī ar izpirkumnomu. Šis sadarbības modelis paredz, ka līguma darbības laikā klients par saražoto saules enerģiju norēķinās atbilstoši fiksētai cenai. Pēc darījuma summas nomaksas elektrostacija pāriet klienta īpašumā.

Uzziniet vairāk par saules stacijas ierīkošanu uzņēmumā, sazinoties ar ”Ignitis Latvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.