Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Satiksmes drošību var uzlabot braukšanas kultūra. Latvijā tā ir katastrofāli zema

Latvija ir piektajā vietā Eiropā bojāgājušo skaita ziņā ceļu satiksmes negadījumos uz vienu miljonu iedzīvotāju. Galvenie iemesli tam ir ātrums, nepiesprādzēšanās, braukšana reibumā un ķiveres nelietošana. Eiropas Savienība izvirzījusi mērķi līdz 2030. gadam ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu samazināt par 50%. Cik reāli tas ir izdarāms Latvijā, un kas vēl jādara, lai mazinātu bojāgājušo skaitu un uzlabotu satiksmes drošību?
JOLANTA VĀVERE-GRIGOROVIČA,
SIA “Vāvere J.” autoskolas īpašniece
— Man nav lielu cerību, ka kaut ko īpaši varētu mainīt, jo ir ļoti daudz bezatbildīgu cilvēku, kuri brauc ar domu, ka ar viņiem nekas nenotiks un policija jau viņus nenoķers. Iespējams, ka situāciju vēl varētu uzlabot biežāka ceļu policijas patrulēšana uz ceļiem un braucēju apstādināšana par pārkāpumiem. Autoskolas nodarbībās instruktors ar topošajiem autovadītājiem runā gan par satiksmes drošību, gan par braukšanas kultūru, taču daudzi par to atceras tikai līdz eksāmenam, bet, kad saņem autovadītāja apliecību un tiek pie stūres, viss aizmirstas. Īpaši tas attiecas uz jauniešiem. Diemžēl teorija un prakse mēdz atšķirties, un viss atkarīgs no cilvēka būtības — ja cilvēks ir prātīgs un pieklājīgs dzīvē, arī uz ceļa tāds būs, bet tie, kas dzēra, tie arī dzers un brauks. Jā, mums ir diezgan bargi sodi par ātruma pārkāpšanu, braukšanu dzērumā, un, ja tos vēl palielinās, reakcija, protams, būs, taču ne tāda, kādu plānojam

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.