Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sapnis par labiekārtotu pludmali

Radžu pludmale Jēkabpilī. Foto no jekabpilsmuzejs.lv

Ar baltu skaudību lasu ziņu par to, ka Latvijā 12 peldvietām pasniegts pasaulē zināmākais ekosertifikāts — Zilais karogs, kas liecina par to, ka šajā vietā tiek nodrošināta droša, ērta, kvalitatīva atpūta labiekārtotā un tīrā vidē. Viens no Zilajiem karogiem plīvos Daugavpils Stropu ezera pludmalē un peldvietā “Stropu vilnis” un tepat netālu — Jēkabpils Radžu ūdenskrātuves peldvietā. Šīs vietas pieminu, jo esmu tajās atpūtusies, starp citu Jēkabpilī vasarās atpūtu izbauda daudzu aizkraukliešu ģimenes. Ērtas pārģērbšanās kabīnes, tualetes, atpūtas vietas, laivu noma, tīra, mīkstām smiltīm klāta pludmale, peldlīdzekļu noma, uzraudzības dienests uz ūdeņiem. Katrā vietā vēl kādas atpūtas iespējas. Šajās vietās tā ir pastaigu un riteņbraucēju promenāde, parks ar rotaļu laukumiem, Jēkabpilī arī baskāju taka, ir volejbola laukumi. Jēkabpilī nesen ierīkots arī ūdens brīvkrāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā vasarā atpūšoties Jēkabpilī, bērni man jautāja — kāpēc tas viss nevarētu būt arī pie mums? Mēs taču dzīvojam Daugavas krastā. Nu nevar jau teikt, ka nav galīgi nekā. Kaut kādas pārģērbšanās kabīnes ir, ar tualetēm tā pašvakāk, pie Aizkraukles kultūras centra katru gadu uzliek pontonu laipu, kas bērniem ļoti patīk, taču pati pludmale akmeņaina un atpūtnieku pēdiņām netīkama. Var iznomāt SUP dēli vai ūdensvelosipēdu, taču pēc pagājušajā vasarā piedzīvotā piesargājos bērnus laist tur vienus. Jo turpat kur cilvēki peldas, vizinās ar ūdensmotocikliem, jo tur tos ērti ielaist ūdenī un nekas viņiem to neliedz tur darīt. Aizlieguma zīmju nav, bet peldētāju aizrādījumi netiek ņemti vērā.

Laikam jau tuvākajā nākotnē nekas tāds pie mums gan nav ne iespējams, ne paredzēts, jo caurskatot Aizkraukles novada attīstības programmu līdz 2028. gadam, neatradu nevienu projektu, kas būtu saistīts ar labiekārtotas un drošas pludmales izveidi. Ir daudz labu lietu — takas, parki, promenādes, bērnu rotaļu laukumi, ūdenstūrisms, veselības veicināšana, zilo un zaļo zonu labiekārtošana, Daugavas piekrastes sakopšana, bet tādu projektu neizdevās atrast. Bet nevajag jau daudz, tikai gribēšanu un tad jau droši vien atrastos gan projekti, gan finansējums. Saprotu, ka budžets pašvaldībai šogad tāds paknaps un uz tādu greznību kā drošības uzraudzību uz ūdeņiem, tualetes, mīkstas smiltiņas un citus labumus kādā labiekārtotā pludmalē varam necerēt. Bet sapņot jau nevienam nav liegts…

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.