Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lauma Mīlīga saņem apbalvojumu “Uzticības vairogs”

VASARSVĒTKU DIEVKALPOJUMA LAIKĀ bīskaps Einārs Alpe pasniedza Jaunjelgavas evaņģēliski luteriskās draudzes loceklei Laumai Mīlīgai Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas apbalvojumu “Uzticības vairogs”. Attēlā — bīskaps Einārs Alpe (no kreisās), Lauma Mīlīga un mācītājs Edmunds Keidens. Foto no personīgā albuma

Vasarsvētku dievkalpojuma laikā bīskaps Einārs Alpe pasniedza Jaunjelgavas evaņģēliski luteriskās draudzes loceklei Laumai Mīlīgai Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas apbalvojumu “Uzticības vairogs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar to apbalvo personas par sevišķiem nopelniem draudzes un baznīcas darbā. Par nopelniem uzskatāma ilgstoša uzticīga kalpošana baznīcas vai draudzes darbā, priekšzīmīga un godīga pienākumu izpilde, ikviena kalpošana baznīcas, savas draudzes un sabiedrības garīgās izaugsmes labā. Lauma Mīlīga draudzes locekle ir vairāk nekā 30 gadu.

Pirms vairāk nekā 30 gadiem, kaimiņienes Vilmas Bogdanovičas uzrunāta, Lauma Mīlīga pievienojās draudzei. Aicinājums iet un darīt saglabājies visu šo gadu garumā, un apbalvojuma saņemšana bija negaidīts un pacilājošs pārsteigums. “Dievkalpojuma laikā mācītājs paziņoja, ka pie mums brauc bīskaps. Viņš pie mums viesojas apmēram divas reizes gadā — lielos svētkos vai nozīmīgos notikumos. Bīskapam pie mums patīk, dāmu komiteja vienmēr viņu sagaida ar zupu, kas vārīta uz ugunskura. Mūsu draudze ir ļoti aktīva, katru svētdienu pēc dievkalpojuma notiek sadraudzība. Mūsu pulkam pievienojas jauni cilvēki, rīkojam dievkalpojumu sadraudzības, Baznīcu nakts pasākumus, piedalāmies Mājas kafejnīcu dienās, mums ir brīnišķīgs ansamblis. Lepojos, ka piederu šai pasaulei,” teic jaunjelgaviete.

Atskatoties uz paveikto, jāuzteic 20 Bībeles skolas organizēšanai veltītie gadi. “Piesaistīju ārzemju lektorus un viesus. Darbam ar bērniem mūs abas ar skolotāju Margaritu Savicku uzrunāja draudzes priekšnieks Roberts Martinsons. Margarita strādāja vairāk tieši ar bērniem, vadīja svētdienas skolu, mans ceļš veda pie pieaugušajiem. Pirmā ārzemju delegācija no Vācijas, kuru vadīja evaņģēlisti, kas mums vadīja Bībeles stundas, Ilze Kensbere un Jānis Balodis, ar kuru joprojām sadarbojamies un esam mentoru kalpošanā — Austrumeiropas valstu līderi, kas divreiz gadā brauc uz konferencēm, pirmo reizi Jaunjelgavā ieradās 1999. gadā. Mēs mācāmies, veidojam nometnes un plānojam darbus. Tās ir Austrumeiropas bloka valstis, kas ir atbrīvojušās no Padomju Savienības. Uzsākām Bībeles skolu Jaunjelgavā, sākotnēji kultūras namā, vēlāk skolā, kur bija dienesta viesnīca, kur varēja varēja izmitināt nometņu dalībniekus. Uz mūsu Bībeles skolas pamatiem izauga ģimenes, piedzima bērni, kas turpināja iesākto. Atskatoties saproti, ka darbs ir ticis ieguldīts. Kopā esam atjaunojuši baznīcu un tās apkārtni. Šogad ierīkojām sētu. Tas viss panākts pašu spēkiem. Startējām Aizkraukles rajona partnerības projektā, taču atbalstu neguvām, tādēļ izlēmām labos darbus paveikt pašu spēkiem. Paldies draudzes locekļiem, kas ziedoja, tāpat arī ārzemju partneriem, kas materiāli palīdzēja. Sadarbības rezultātā divreiz gadā saņemam humānās palīdzības kravas,” stāsta Lauma Mīlīga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.