Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Šalle Latvijai” vieno visu paaudžu adītājas Dvēselisks, skaists, cilvēku un tautas projekts

Jau rakstījām, ka no 11. aprīļa līdz rītdienai, 21. aprīlim (???), ikviens interesents tiek gaidīts Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā, kur iespējams pievienoties projektam “Šalle Latvijai”. Starts projektam tika dots pērn 11. novembrī, savu ceļu pa Latviju šalle sāka 18. novembrī — Latvijas valsts proklamēšanas dienā. Noadītais posms pa Latviju ceļo audēju darinātā lina maisā kopā ar šim projektam īpaši gatavotu ādas albumu. Pirmā vieta, kas pulcēja adītājas, bija Siguldā.
Šalles adīšanas ideja pieder rīdziniecei Līgai Rušiņai. Līgas ikdiena ar rokdarbiem saistīta jau 10 gadu. Viņa šalli iesāka ar Lielvārdes jostas rakstu mašīnadījumā. Pēc tam tas tika pārlikts uz apaļajām adāmajām adatām. Kā gan Līgai radās ideja adīt šalli Latvijai? Izrādās, “Staburags” nav vienīgais, kas to grib uzzināt. “Visur, kur šalle ceļo, man uzdod šo jautājumu. Gan žurnālisti, gan pārējie. Doma adīt šalli Latvijai radās no kosmosa, kādreiz tā gadās, ka atlido no gaisa. Tas bija kovida laiks. Bija vajadzīga cilvēciskā sajūta, ka mēs vēl esam, ka nav tā, ka ir tikai šī slimība un visas negācijas! Bet ir vēl cilvēki un mums vajadzīgs sajust vienam otru. Tāpēc bija doma par stafeti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.