Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saldumu paciņu vietā sola pārsteigumu un Ziemassvētku vecīti

Aizkraukles novada iedzīvotāju vidū īstu sašutuma vētru raisīja Aizkraukles novada pašvaldības izplatītais paziņojums, ka šogad bērni Ziemassvētkos nesaņems pašvaldības finansētās saldumu paciņas. Šādu lēmumu domes deputāti pieņēma, apstiprinot šī gada budžetu, taču, tuvojoties svētkiem, diskusijas atsākās. Gala lēmums gan palika nemainīgs — saldumu vietā bērniem būs cits pārsteigums.
Līdz novadu reformai visos mazajos novados, izņemot Aizkraukli, Ziemassvētkos vietvaras bērniem līdz konkrētam vecumam sagādāja saldumu paciņas. Apstiprinot 2022. gada pašvaldības budžetu, to neiekļāva plānoto izdevumu sarakstā. Uldis Riekstiņš, Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors, skaidro, ka šis ir viens no tiem priekšlikumiem, kas budžeta izveidē nav ticis pietiekami izdiskutēts. “Izskatot budžetu ar tūkstoš un krietni vairāk pozīcijām, iespējams, šis jautājums budžeta pieņemšanas laikā netika pienācīgi pamanīts. Izvērtējot nepieciešamību un ekonomisko pusi, budžetā netika paredzēti līdzekļi saldumu paciņām un neviens neiebilda. Ja deputāti būtu lēmuši citādāk, tad paciņas visiem novada bērniem sagādātu. Pētot šo jautājumu, zvanīju vairākām pašvaldībām, lai uzzinātu viņu praksi šajā jautājumā. Dažas, līdzīgi kā Aizkraukles novada dome, izvērtējot prioritātes, izņēma saldumu paciņas no budžeta plāna un līdzekļus novirzīja citām nepieciešamībām. Bija novadi, kas rīkojās pretēji — ieviesa praksi dāvināt bērniem svētkos saldumu paciņas. Mūsu uzstādījums, ko skaidrojām arī deputātiem, ka visi maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērni Ziemassvētkos saldumu paciņas saņems, par to rūpējas sociālais dienests, svētku pasākumi notiks,” skaidro Uldis Riekstiņš.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.