Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saldais kumosiņš katram atnācējam

Baibas Skabas foto

Interesants pasākums Aizkrauklē norisinājās piektdienas vakarā. Nobaudīt gardumus bez maksas un sirsnīgā atmosfērā laiku pavadīt varēja jauniešu iekārtotajā garāžiņā, līdzās Aizkraukles novada Sociālajam centram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kūciņu vakars “pop-up” kafejnīcā “Saldais kumosiņš” bija Aizkraukles novada jauniešu iniciatīvu projekta finansēta aktivitāte. Kā sanākušajiem pastāstīja Aizkraukles novada jaunatnes lietu speciāliste Līga Kriškijāne, šo garāžiņu iekārtoja paši jaunieši — izveidota skatuvīte, iekoptas puķudobes un paveikti citi darbi, lai teritorija iegūtu pievilcīgu izskatu. Tā kā šī vieta jauniešiem patīk, radās ideja sarīkot kādus svētkus. Aizkraukles novada pašvaldība jau otro reizi izsludināja iespēju jauniešiem rakstīt projektus un iegūt naudu ideju īstenošanai. To viņi arī izdarīja, un līdzekļi tika piešķirti astoņām jauniešu grupām.

Projektu “Saldais kumosiņš” uzrakstīja aizkrauklietes Estere un Treisija. “Projekta mērķis bija iepazīstināt cilvēkus ar konditorejas dabu, gribējām parādīt, ka nav jābaidās radīt kādu konditorejas darbu. Varbūt tā būs pirmajā reizē, bet ar pieredzi viss uzlabojas, un to var izdarīt jebkurš. Vienā brīdī cepšana var pārvērsties par lielu hobiju un enerģijas uzlādi. Enerģiju iegūstot, ne tikai apēdot gardumus, bet arī tos pagatavojot,” sacīja Treisija. “Otrs mērķis ir, ka jūs baudāt šo skaisto vasaras vakaru, nobaudāt kādu kūciņu. Ar meitenēm visu dienu cepām kūkas, kuras katrs varēsiet izvēlēties,” vēlot izbaudīt vakaru, teica Estere. Meitenes vēlāk ar rudenīgām puķēm par atbalstu pateicās Līgai Kriškijānei un Liliānai Karevai.

Amanda Malatkovska, Aizkraukles novada Jauniešu domes vadītāja, vēlreiz atgādināja, ka garāžiņa tapusi, pateicoties Līgai, lai jauniešiem būtu sava vieta. Ar Aizkraukles novada Interešu izglītības centra (ANIIC) atbalstu to sāka iekārtot. Šogad tika iesniegts projekts solu izveidei, ko šajā vakarā varēja novērtēt. “Tas parāda, ka šai idejai ir ilgtspējība un katru gadu to var papildināt. Šī ir vieta jauniešiem un arī citiem Aizkraukles iedzīvotājiem,” sacīja Amanda. Jauniešiem, īpaši Esterei, tā kā šis ir viņas pirmais projekts, atzinīgus vārdus veltīja arī ANIIC direktore Zane Romanova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanākušo priekam muzicēja Jasmīna Treija. Kūkas, kas tika ceptas visu dienu, bija “Šarlote”, brauniji un aveņu mafini, un sanākušie pēc vēlēšanās kādu no tiem varēja pagaršot ar tēju, kafiju vai citronūdeni. Estere pastāstīja, ka pirms tam pārdomāts, ko varētu cept un piedāvāt sanākušajiem: “Pirmais ienāca prātā braunijs, tad kūka “Šarlote”. Pēc tam domājām kaut ko tādu, kas nav balts, un izlēmām par aveņu mafiniem. Tagad ir augusts un aveņu laiks. Iepriekš bija mēģināts kūkas cept mājās. Šim vakaram cepot, viss izdevās un nekādi sarežģījumi neradās. Negaidījām, ka būs tik daudz apmeklētāju.” Par to Esterei un komandai bija liels prieks, lai arī lika mazliet uztraukties, vai visiem kārumu pietiks. Redzot atsaucību, Estere sacīja, ka arī nākamgad būs jādomā līdzīgs pasākums un jāpiedāvā citas kūkas.

“Tas, ko es pasūtīju, bija ļoti garšīgi. Pagaršoju mafinu, pildījums bija lielisks. Ļoti laba ideja, man prieks par meitenēm, par to, ka tāds pasākums notiek, ka jaunieši to uzdrīkstas. Lai meitenes turpina! Un ne tikai pēc gada, bet drīzāk, varbūt kādā tirdziņā, varētu pat iegādāties, varbūt pat ar labdarības pieskaņu. Tas taču būtu ļoti jauki!” domā aizkraukliete Helēna. “Es pagaršoju mafinus, un bija ļoti garšīgi! Labprāt arī ko citu pagaršotu,” sacīja Sabīne.

“Ļoti garšīgi,” tā Aizkraukles novada Sociālā dienesta vadītājs Edvarts Pāvulēns. “Es pat neticēju, ka tādu kūku var krāsnī izcept, virsiņa izskatījās kā apdedzināta. Pagaršoju “Šarloti”, izskatījās kā no veikala. Kūkas bija labas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ļoti labs un pozitīvs pasākums. Sēžam un baudām. Pagaršojām visu — mafinu, brauniju un “Šarloti”. Mums visiem patīk. Mans vēlējums — jauniešiem tā turpināt, un lai izdodas!” sacīja Guna Pudule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.