Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Salas pagastā no applūdušajām teritorijām evakuēti cilvēki

Foto no Jēkabpils pašvaldības

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29. februāra plkst. 6.30 līdz 1. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar pusdeviņos no rīta Bauskas novada Iecavas pagastā dega vieglā automašīna pilnā 5 m2 platībā.

Deviņos no rīta VUGD saņēma informāciju no Jēkabpils novada pašvaldības, ka Krustpils pagastā no mājsaimniecības nepieciešams evakuēt divus cilvēkus. Nokļūstot līdz applūdušajai teritorijai, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka starp piebraucamo ceļu un dzīvojamo māju ir applūdusi pļava un ceļš apmēram viena kilometra garumā. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu nokļuva līdz ēkai un cilvēkus nogādāja drošībā.

Plkst. 12.41 saņemta informācija, ka Jēkabpils novada Salas pagastā nepieciešams evakuēt cilvēku no applūdušas teritorijas. Braucot uz notikuma vietu, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka gandrīz divus kilometrus no dzīvojamās mājas jau ir applūdis ceļš. Tālāk ugunsdzēsēji glābēji ceļu turpināja kājām un daļēji ar laivu, jo šajā posmā bija applūdušas, izskalotas teritorijas, kā arī neapplūduši posmi. Pēc tam cilvēks tika evakuēts ar laivu, glābšanas dēli, kā arī nesot uz rokām. Šie sarežģītie evakuācijas darbi noslēdzās neilgi pēc diviem dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neilgi pēc vieniem dienā saņemts vēl viens izsaukums uz Jēkabpils novada Salas pagastu, kur bija nepieciešama trīs iedzīvotāju evakuācija no trīsstāvu daudzdzīvokļu mājas. Šajā situācijā ugunsdzēsēji glābēji pa applūdušo teritoriju varēja pārvietoties ar laivu. Kopumā drošībā šobrīd jau nogādāti trīs cilvēki.

Kopumā VUGD no applūdušajām teritorijām evakuējis jau sešus cilvēkus.

VUGD aicinām iedzīvotājus apdraudētajās teritorijās nepārtraukti sekot līdzi situācijas attīstībai un būt gataviem evakuēties. Plūdu laikā situācija var strauji mainīties un ir ļoti neprognozējama. Ja nepieciešams evakuēties, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakarā Tukuma novada Engures pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 44 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.