Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sāks izmaksāt 20 eiro pabalstu vakcinētiem senioriem

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) decembrī sāks 20 eiro pabalsta izmaksu iedzīvotājiem, kas  sasnieguši  60 gadu vecumu un pabeiguši  pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai saņēmuši medicīnisko atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret šo vīrusu.

Pensionāriem, kuriem pensiju piegādā dzīvesvietā, 20 eiro pabalstu par novembri un decembri, kopā 40 eiro, piegādās  kopā ar decembra pensiju. Savukārt  tiem pensionāriem, kuri pensiju saņem kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontā, VSAA 20 eiro pārskaitījumus kontā veiks divas reizes – decembra sākumā 20 eiro par novembri, pēc tam kopā ar decembra pensiju – 20 eiro par decembri. Arī personām, kuras nesaņem VSAA maksājumus un tāpēc iesniegušas iesniegumu pabalsta piešķiršanai, VSAA 20 eiro  pārskaitījumus kontā veiks divas reizes – decembra sākumā par novembri un mēneša otrajā pusē par decembri. Saeima oktobrī nolēma, ka katram Latvijā dzīvojošam cilvēkam, kurš līdz šī gada beigām būs sasniedzis 60 gadu vecumu un būs pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 infekciju, laikposmā no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. martam tiks izmaksāts pabalsts 20 eiro mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Personu grupā, kurām ir tiesības uz pabalstu 20 eiro mēnesī, būs arī tie, kas vakcināciju pret Covid-19 veica pirms likumprojekta spēkā stāšanās dienas, ja šie cilvēki līdz 2021. gada 31. decembrim sasniedz 60 gadu vecumu. Šo pabalstu piešķirs arī tiem 60 gadus sasniegušiem cilvēkiem, kuri veselības dēļ nevar veikt vakcināciju un ir saņēmušas klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsīlija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19 līdz 2022. gada 31. martam.


Minēto pabalstu varēs saņemt tikai tie cilvēki, kuri dzīvo Latvijā. Ar to ir saprotama tāda persona, kura reāli dzīvo Latvijā. Ja personas deklarētā dzīvesvietas adrese ir Latvijā, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) rīcībā ir informācija, ka tās dzīvesvieta ir citā valstī, tad tiek uzskatīts, ka šī persona nedzīvo Latvijā. To, vai persona dzīvo Latvijā, vērtēs VSAA.

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.