Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sākas preses izdevumu abonēšanas kampaņa

Laikraksta “Staburags” kolektīvs

1. oktobrī sākās jaunā preses abonēšanas kampaņa. “Latvijas pasta” 2024. gada abonēšanas katalogā kopumā ir 458 Latvijas vai ārvalstu preses izdevumi. Starp tiem ir 90 Latvijā izdoti laikraksti un 183 žurnāli un, protams, arī Aizkraukles reģionālais laikraksts “Staburags”, kurš iznāk jau 56 gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atver un ieraugi pasauli!

Šī gada abonēšanas kampaņai “Latvijas pasts” devis nosaukumu — “Atver un ieraugi pasauli”, kas aicina iedzīvotājus izzināt daudzveidīgo pasauli caur žurnālu un laikrakstu lappusēm, neizejot no mājas vai jebkuras citas iemīļotas lasīšanas vietas.

“Mēdz teikt, ka pasaule mainās pārāk strauji, un mēs riskējam nepaspēt, nebūt par visu informēti, nesaprast likumsakarības. Taču līdz ar mainīgo pasauli ir mainījusies arī prese — avīzes un žurnāli. Un tas nemaz nav slikti. No ikdienas ziņu atstāstiem prese kļuvusi par to informācijas nesēju, kur dominē notikumu analīze, aktuāli viedokļi, personību dzīvesstāsti, vēsturisku, kultūras, izklaides vai zinātnes informācijas apkopojumi. Tātad — mēs koncentrētā veidā varam iegūt to, kas ļauj mums vēlāk jau pašiem izdarīt savus secinājumus, uz patiesas un drošas informācijas pamata būvēt savu pasaules ainu. Un mēs varam paspēt, varam būt informēti, varam saprast likumsakarības. Lai veiksmīga lasīšana 2024. gadā!” pauž “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare.

Aktuāla, daudzveidīga informācija

Tādu vēsti saviem lasītājiem nesam arī mēs — viedokļi, notikumu izklāsts, intervijas ar novadā un plašākā mērogā interesantiem cilvēkiem, viņu vaļasprieku, biznesu, dzīvi laukos, sabiedriski nozīmīgu darbu. Mums izveidojusies arī lieliska sadarbība ar vairākām novada nevalstiskām organizācijām, kuras ar “Staburaga” starpniecību stāsta par sabiedriskajām aktivitātēm mūsu novada pilsētās un pagastos. Mums ir lieliski ārštata autori, kuri lasītājiem piedāvā interesantus kultūrvēsturiskus materiālus, atklājot vēl nezināmus faktus un notikumus par novadu un ievērojamiem novadniekiem. Jau šajā gadā sākām un nākamajā turpināsim stāstīt par interesantām vietām Latvijā un tuvākajās ārzemēs, aicinot cilvēkus apceļot dzimto zemi un ieraudzīt tās skaistumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēs piedalāmies Sabiedrības integrācijas fonda administrētajā projektu konkursā, lai iegūtu papildu finansējumu sabiedriski nozīmīga satura radīšanai. Nacionālie mediji gan uzskata, ka mums šis atbalsts nav vajadzīgs, jo tie var veidot reģionālo saturu mūsu vietā. Protams, var, taču cik bieži un kādā apjomā? Cik bieži kāds lielais ziņu portāls, televīzija vai nacionālais laikraksts pastāstīs par aktuālo Aizkraukles novadā? Varbūt reizi mēnesī? Mēs to darām katru dienu. Pateicoties iegūtajam atbalstam, varam jums vairāk pastāstīt par aktualitātēm uzņēmējdarbībā, lauksaimniecībā, veselības aprūpē, vides jautājumos, kultūrā, kā arī veidot plašākus materiālus, kuru pamatā ir mūsu lasītāju ierosināti temati, piemēram, drošība bērnu rotaļu laukumos, problēmas ar pagalmu kaķiem un citiem jums svarīgiem jautājumiem.

Īpaša akcija

Taču tajā visā ir arī viena nepatīkama ziņa, un tā ir abonēšanas maksas palielināšana. Noteikti negribu gausties par to, cik mums grūti klājas, taču, ņemot vērā to, ka, sākot jauno abonēšanas kampaņu, esam spiesti palielināt abonēšanas maksu, noteikti būtu svarīgi pamatot, kāpēc. Avīzes pārdošanas un abonēšanas maksu veido virkne dažādu izmaksu: avīzes veidotāju atalgojums, drukas izmaksas, pasta pakalpojuma maksa par to, ka pastnieks šo avīzi piegādā lasītājam, avīzes nogādāšana tirdzniecības vietās, maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem un citas. Katra šī pozīcija piedzīvojusi pieaugumu, tāpēc arī viens eiro klāt pie mēneša abonēšanas maksas. Izdalot šo eiro uz astoņiem numuriem mēnesī, sanāk aptuveni 12 centi uz numuru. Ceru, ka tā nav tik liela summa, lai kļūtu par izšķirošo izvēlē — abonēt avīzi vai nē.

Viens eiro mēnesī varbūt nav daudz, taču, abonējot avīzi visam gadam, tas ir 11 eiro pieaugums. Tāpēc mums šogad ir īpaša akcija — abonēšanas kampaņas laikā dosim lasītājiem iespēju vienu nedēļu pasūtīt avīzi 2024. gada 12 mēnešiem par šī gada cenu. Piedāvājums ir spēkā, avīzi abonējot gan pastā, gan pie pastnieka, gan redakcijā. Tikai gribu atgādināt, ka, abonējot avīzi pastā, jārēķinās ar noteiktu pakalpojuma maksu — gan zvanot pa tālruni, gan abonējot pasta nodaļā, gan uzaicinot pastnieku uz mājām. Abonējot redakcijā, šādas pakalpojuma maksas nav. Joprojām esam saglabājuši iespēju aizkraukliešiem abonēt avīzi arī bez pasta piegādes. Tad abonēšanas cena ir vēl zemāka, taču pēc avīzes uz redakciju jānāk pašam. Šo iespēju šajā gadā izmantoja vairāk nekā 40 cilvēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maksa nemainās visa gada garumā

Bieži saskaramies ar situāciju, ka cilvēks abonējis avīzi trijiem mēnešiem vai pusgadam un palaidis garām brīdi, kad beidzas abonementa termiņš. Lai šādas situācijas neveidojas, iesakām noformēt internetbankā regulāro maksājumu avīzes abonēšanai, vai — abonēt avīzi ar automātisko pagarinājumu portālā www. staburags.lv. Izmantojot šo iespēju, jūs iegūsiet gan drukāto avīzi pastkastē, gan arī piekļuvi elektroniskajai avīzei un portāla maksas saturam. Kā arī neveidosies situācija, ka aizmirsies pagarināt abonementu, jo naudiņa tiks iekasēta automātiski. Šis ir ērts piedāvājums ģimenēm, kurās ir vairāku paaudžu cilvēki — vecākajiem patīk paņemt rokā drukāto avīzi, bet jaunākajiem ērti visu izlasīt planšetē vai telefonā. Būtiski, ka, lasot elektronisko avīzi, pieejams avīzes arhīvs — avīzes nekrājas kaut kur mājās, neaizņem vietu, nepazūd, bet viss vienmēr ir pa rokai, ērti sasniedzams un ātri atrodams.

Būtiski ir arī tas, ka atšķirībā no lielveikaliem, kur šodien maize maksā vienu eiro, bet rīt jau par desmit centiem vairāk, avīzes abonēšanas maksa saglabājas nemainīga visa gada garumā. Protams, abonēt visam gadam uzreiz ir daudz izdevīgāk, jo tad cilvēki samaksā tikai 11 mēnešu cenu. 

Zināšanai

Laikraksta “Staburags” abonementu 2024. gadam līdz 27. decembrim būs iespējams noformēt:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

◆ redakcijā, zvanot pa tālr.: 65122077, 29150272, sūtot pieteikumu e-pastā: solveiga@staburags.lv,

◆ portālā www.staburags.lv,

◆ “Latvijas pasta” mājaslapā www.abone.lv,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

◆ visās pasta pakalpojumu sniegšanas vietās un pie pastnieka.

◆ No 1. oktobra līdz 18. decembrim iespējams abonēt, arī zvanot pa “Latvijas pasta” informatīvajiem tālruņiem 67008001 un 27008001.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.