Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sāk diskusijas par Pērses sākumskolas nākotni. Nekādi lēmumi pagaidām netiek pieņemti

Aizkraukles novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē uzklausīts informatīvs ziņojums par Pērses sākumskolas tālāko darbību. Tas noticis pēc Pērses sākumskolas direktora pienākumu izpildītājas Zitas Šteinbergas vēstules saņemšanas.
Mazs skolēnu skaits
Pērses sākumskola ir mazākā izglītības iestāde novadā. Šī mācību gada sākumā tajā mācības sāka 21 skolēns, strādā seši skolotāji. Šobrīd skolēnu skaits nedaudz palielinājies par pāris bērniem, un tas ir 23. Tomēr, neraugoties uz to, katrā no 1. līdz 6. klasei mācās daži skolēni, un mācības notiek tikai apvienotajās klasēs. Arī turpmākās prognozes nevieš lielas cerības, ka bērnu būs vairāk. Tās liecina, ka nākamgad 1. klasē varētu būt četri, nākamajos — pa trim bērniem. Pirmsskolas izglītības grupas šajā izglītības iestādē apmeklē 18 bērni.
Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa komitejas sēdē atzina, ka skolā ar tik mazu noslodzi ir sarežģītāk piesaistīt skolotājus atsevišķiem priekšmetiem, piemēram, datorikā, otrā svešvalodā. To galvenokārt dara skolotāji, kuri zināšanas šo priekšmetu mācīšanai apguvuši kursos. Nodrošināt pilnvērtīgu skolotāju darbu bieži vien grūti, ja kāds no skolotājiem slimo. Diviem skolotājiem Pērses skola ir pamatdarbavieta, un viņi ir vecumā līdz 40 gadiem, citiem tur ir nepilna slodze. Turklāt pedagoģiskais sastāvs noveco, kas ir problēma visā Latvijā. Kā teica Sarmīte Kļaviņa, tas viss var radīt situāciju, ka var nebūt, kas strādā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.