Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sāk administratīvā pārkāpuma procesus pret divām pārdevējām

Foto: pixabay.com

Kā liecina sākotnējā informācija, 30. martā pārdevēja veikalā Pļaviņās nepārliecinājās par jaunieša vecumu un nepilngadīgai personai pārdeva divus alkoholiskos dzērienus “Radler”, kā arī veikalā Koknesē pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva alkoholisko kokteili. Abos gadījumos ir sākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments, kas ļauj pārliecināties par personas vecumu. Savukārt pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pārstāvja pieprasījuma pircēja pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — piemēro naudas sodu no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai — no 700 līdz 7100 eiro.

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirknī saņemta informācija par 15 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā pieņemti 2 administratīvo pārkāpumu lēmumi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.